Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - září 2011

Měsíci září vládly především aplikace pro vylepšení systému Windows a pro práci s multimédii. Těšit se ale můžete i na matematický program od Microsoftu nebo analogové hodiny na plochu.
Roman Polášek 15. 10. 2011

Sdílet

Uplynul další měsíc, a tak přinášíme tradiční přehled patnácti nejstahovanějších novinek na serveru Stahuj.cz. Žebříček je tentokrát velmi vyrovnaný. Uživatele jistě potěší, že veškeré aplikace, které se v něm nacházejí, jsou freewarové, tedy zdarma. Ty nejúspěšnější a nejzajímavější programy jsou představeny pod tabulkou. Na konci článku pak naleznete odkazy vedoucí ke všem zmíněným programům.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  TheAeroClock Freeware 553
2.  JavaRa Freeware 490
3.  VSO Downloader Freeware 375
4.  music2pc Freeware 355
5.  Meteo Fusion Freeware 328
6.  TaskBow Freeware 309
7.  Comodo Cleaning Essentials Freeware 286
8.  TrayIt! Freeware 254
9.  Microsoft Mathematics Freeware 235
10.  Speech Time Freeware 225
11.  XnViewMP Freeware 207
12.  Color Desker Freeware 180
13.  YouTube Downloader NG Freeware 176
14.  FreeSmith Video Converter Freeware 174
15.  Ultimate Boot CD For Windows Freeware 158

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. VSO Downloader

Mezi nejúspěšnějšími novinkami se po právu umístila aplikace VSO Downloader, která byla vytvořena pro jednoduché stahování videí z velkého množství světových serverů.

Aplikace je zaměřena na jednoduchost použití, a proto řadu úkonů po uživateli ani nevyžaduje. Aplikace tak dokáže například automaticky zachytávat veškerý streaming videa a ukládat jej i bez vašeho přičinění. Pohodlné je i monitorování schránky, díky kterému stačí odkaz zkopírovat a aplikace se pokusí stáhnout video, které je na stránce umístěno. Program podporuje velké množství video formátů a vhod přijde i stahování videí ve více vláknech, které dokáže celý proces urychlit.

Aplikace disponuje rovněž bohatým nastavením, ve kterém naleznete například i seznam především reklamních webů, které mají být ignorovány a videa z nich nemají být stahována. Aplikace bohužel neobsahuje žádný konvertor videí, pouze pod příslušnou položkou v menu odkazuje na stránku výrobce, kde jsou uvedeny odkazy na příslušné aplikace.

VSO Downloader - pohodlné stahování videí z mnoha známých serverů

VSO Downloader – pohodlné stahování videí z mnoha známých serverů

VSO Downloader – pohodlné stahování videí z mnoha známých serverů

2. JavaRa

K běhu aplikací vytvořených v programovacím jazyku java je nutné, aby bylo na počítači nainstalováno prostředí Java Runtime Environment. To je několikrát do roka aktualizováno a vždy se vyplatí mít v počítači jeho aktuální verzi. Řada uživatelů však automatické aktualizace vypíná. K problémům a následné špatné funkčnosti však může docházet i v případě nesprávné odinstalace tohoto prostředí. Pro větší pohodlí a zajištění funkčnosti tedy vznikla aplikace JavaRa, která dokáže staré verze bezpečně odinstalovat a umí i vyhledat novější verzi JRE.

Kromě těchto voleb nabízí aplikace i pokročilé možnosti, mezi které lze zařadit smazání nepotřebných logovacích souborů, odstranění Download Manageru od společnosti Sun nebo aktualizaci samotné aplikace JavaRa. Výhodou programu je, že jej nemusíte instalovat.

JavaRa - jednoduchá aktualizace JRE pro spouštění java aplikací

JavaRa – jednoduchá aktualizace JRE pro spouštění java aplikací

JavaRa – jednoduchá aktualizace JRE pro spouštění java aplikací

1. TheAeroClock

Ne každému vyhovují digitální hodiny umístěné na hlavním panelu Windows, a proto se lze stále setkat s mnoha různými aplikacemi, které přidávají na plochu i hodiny analogové. Nejen, že jsou zajímavým doplňkem na plochu, ale pro mnohé uživatele je jejich klasické zobrazení času přehlednější.

Aplikace v současné verzi nabízí hned deset různých skinů. Pomocí hlavního okna aplikace můžete měnit především velikost hodin a jejich průhlednost. Mezi další volby patří jejich umístění do pozice vždy nahoře, zobrazení vteřinové ručičky, pevné umístění na ploše nebo spuštění spolu s operačním systémem. Ani tuto aplikaci není třeba instalovat.

TheAeroClock - analogové hodiny pro vaši plochu

TheAeroClock – analogové hodiny pro vaši plochu

TheAeroClock – analogové hodiny pro vaši plochu

Další programy

Mezi nejúspěšnějšími novinkami lze najít i další zajímavé softwarové produkty. Zařadit lze mezi ně například program TaskBow, který dokáže obohatit hlavní panel systému Windows novými funkcemi. Těšit se můžete na barvy pro jednotlivé aplikace i libovolné přesouvání a shlukování položek na hlavním panelu. Zajímavým doplňkem pro pohodlnější práci je TrayIt!, který dokáže aplikace minimalizovat do ikony v oznamovací oblasti. Můžete tak jednoduše skrýt aplikace, které by jinak zbytečně zabíraly místo na hlavním panelu. Povedenou aplikací především pro studenty je Microsoft Mathematics, se kterým budete moci řešit složitější matematické úkoly z mnoha různých oblastí. Zmínit je třeba i aplikaci XnViewMP, která je multiplatformní verzí oblíbeného programu pro prohlížení a editaci obrázků XnView.

A jaké programy zaujaly minulý měsíc vás? Podělte se s dalšími čtenáři o své tipy v diskuzi pod článkem.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty