Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - září 2010

<p>&#160;</p>
Září přineslo dlouho očekávanou betaverzi Internet Exploreru 9 a také další zajímavá softwarová díla. Vyzkoušet můžete například pohled z webkamer místo tapety na ploše nebo spoustu her.
Roman Polášek 8. 10. 2010

Sdílet

Měsíc září utekl jako voda a během něj bylo opět přidáno na server Stahuj.cz mnoho nových aplikací, které jsou zdarma ke stažení. Mnoho zajímavých produktů soupeřilo o přízeň uživatelů, ale jen ty nejlepší dokázaly získat místo v nejstahovanější patnáctce novinek. Vítězství tentokrát s nedostižným náskokem ukořistil podle očekávání Internet Explorer 9, ale ani za ním nejsou špatné aplikace, jejichž pořadí je na nižších příčkách velmi vyrovnané. Pozitivní zprávou pro uživatele jistě je, že všechny aplikace jsou freewarové, tedy zdarma. Nyní už však nabízíme samotný žebříček a pod ním představení těch nejúspěšnějších aplikací. 

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Internet Explorer 9 beta Freeware 4051
2.  Pozadí z webky Freeware 940
3.  NFS Clock16 Screensaver Freeware 741
4.  Mousai Player Freeware 729
5.  Rizone Virus Cleaner Freeware 620
6.  Page Wunder Freeware 472
7.  YouTube Song Downloader Freeware 417
8.  Money S3 Freeware 404
9.  Free MP4 Player Freeware 395
10.  Bomberman Multi Freeware 376
11.  Orbiter Freeware 372
12.  Tetrisk Freeware 366
13.  BigTime Freeware 351
14.  CTSGlobalCamera Freeware 346
15.  Skyscraper Freeware 336

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. NFS Clock16 Screensaver

Nejnižší příčku na stupních vítězů obsadil originální spořič obrazovky, zobrazující v době nečinnosti počítače zajímavě zpracované hodiny. Ty mají podobu zeměkoule, okolo které obíhají ručičky. Kromě tohoto zobrazení času je k dispozici i jeho digitální podoba a také je zobrazen datum. Pozadí spořiče tvoří povedená kombinace prvků z vesmíru a moderní grafiky. Pokud dodnes používáte spořič monitoru, můžete NFS Clock16 Screensaver vyzkoušet a získat velmi vkusný prvek pro váš monitor.

<p>NFS Clock16 Screensaver - hodiny jako spořič obrazovky</p>

NFS Clock16 Screensaver – hodiny jako spořič obrazovky

NFS Clock16 Screensaver – hodiny jako spořič obrazovky

2. Pozadí z webky

Těsně pod stupněm vítězů se umístila originální aplikace nazvaná Pozadí z webky. Program je určen k zobrazování záběrů webkamer místo tapety na ploše. K dispozici je více jak 35 lokací z celé naší republiky, mezi kterými převládají záběry horských panoramat a náměstí větších měst. Spolu s obrazem kamery dokáže aplikace zobrazovat i aktuální stav radaru, který znázorňuje možnost srážek na celém území. Aplikace dokáže obrázky na ploše pravidelně aktualizovat a tak můžete mít celý den proměnlivé pozadí. Pokud se vám některý záběr bude líbit, je možné jeho uložení jako obrázku do počítače. K přednostem programu patří integrovaná čeština a snadno ovladatelné rozhraní. Detailní informace o programu si můžete přečíst v našem dříve vydaném článku.

<p>Pozadí z webky - ukázka pozadí Janské lázně</p>

Pozadí z webky – ukázka pozadí Janské lázně

Pozadí z webky – ukázka pozadí Janské lázně

1. Internet Explorer 9 beta

Absolutním vítězem měsíce září se s pohodlným náskokem stala dlouho očekávaná betaverze Internet Exploreru 9, která sklízí kladné hodnocení přicházející z celého světa. IE9 přinesl především integraci hardwarové akcelerace, díky které je mnohem rychlejší při procházení internetu a zobrazování internetových stránek. Jeho uživatelské rozhraní bylo omezeno na naprosté minimum a je tak mnohem lépe ovladatelný. Nově nabízí správce stahování a oznamovací pruh v dolní části okna. Uživatelé se mohou těšit rovněž na vylepšené záložky, nově zpracovanou stránku nová záložka, vyhledávání v panelu adresa či poradce pro výkon doplňků, který je určen pro ještě rychlejší práci programu. Kompletní popis všech novinek najdete v článku, který byl Internet Exploreru 9 věnován.

<p>Internet Explorer 9 beta - zobrazení webu digitalne.cz</p>

Internet Explorer 9 beta – zobrazení webu digitalne.cz

Internet Explorer 9 beta – zobrazení webu digitalne.cz

Další programy

Mezi dalšími aplikacemi, které můžete v tabulce najít, jsou především hry a programy pro práci s multimédii. Hravé uživatele jistě osloví klasika s názvem Bomberman Multi, která je určena pro hru více hráčů s cílem eliminovat všechny ostatní pomocí bomb. Zahrát si můžete také modifikaci hry Tetris, která nese název Tetrisk a jejím obsahem je klasické skládání kostek. Mladí stavitelé mohou zkusit i originální hru Skyscraper, ve které lze vyzkoušet stavbu vlastního mrakodrapu ve 3D prostředí.

Dalším programem, který má šanci zaujmout uživatele, je YouTube Song Downloader. Jde o speciální nástroj, který je určen pro stahování hudby a písní ze známého serveru YouTube. Kromě audia dokáže zachycovat také video, pokud budete chtít stahovat rovnou celé videoklipy. Z multimediálních aplikací lze zmínit ještě program CTSGlobalCamera, se kterým lze nahlédnout do více jak 500 webkamer z celého světa.

A který program zaujal minulý měsíc vás? Podělte se o své zkušenosti s jinými čtenáři v diskuzi pod článkem.
 

Autor článku