Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - srpen 2010

V druhé polovině prázdnin nejvíce lákaly zábavné programy především pro poslech hudby či pro sledování televizních kanálů online. Do popředí se dostaly ovšem i další aplikace, hlavně pro práci s multimédii.
Roman Polášek 9. 9. 2010

Sdílet

Srpen utekl jako voda a můžeme se tak podívat na přehled aplikací, které přinesl a které byly přidány na server Stahuj.cz. Tradičně se mezi úspěšné programy zařadily ty pro zrychlení a optimalizaci systému, pro práci s obrázky i hudbou a pro sledování televize. Více než obvykle se tento měsíc prosadily aplikace pracující s multimédii, naopak zde nenajdeme hry, jak tomu bylo dříve.

Netradičně se do žebříčku dostaly hned dvě placené aplikace, z nichž jedna se stala čtvrtou nejstahovanější novinkou. Nyní už však následuje patnáctka nejúspěšnějších novinek měsíce srpna. Na tři nejstahovanější se podíváme podrobněji pod tabulkou.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Soluto Freeware 1396
2.  izyPlayer Freeware 1077
3.  FreeTV Player Freeware 710
4.  Easy Photo Frame Demo 627
5.  My Internet Browser Freeware 460
6.  Free MP3 Cutter Freeware 448
7.  Manažer napájení Freeware 403
8.  FLV Convertor Freeware 323
9.  Maftoox Turbo Cleaner Freeware 306
10.  Věty a slovíčka Freeware 298
11.  Memory Improve Master Freeware 284
12.  Free AVI to MP4 Converter Freeware 280
13.  MP3 Cut Freeware 273
14.  Photo Frame Master Shareware 271
15.  SkipScreen Freeware 265

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. FreeTV Player

Na třetím místě skončila tento měsíc aplikace pro sledování televizních kanálů na počítači prostřednictvím internetu. Podobných aplikací je velmi mnoho a řada z nich nefunguje vůbec, nebo jen omezeně. FreeTV Player se řadí do druhé kategorie. Obsahuje velké množství televizních stanic, z nichž však rozhodně ne všechny fungují. Jedná se většinou o zahraniční kanály. Všechny je možné sledovat pochopitelně zdarma a jediným požadavkem je internetové připojení. Kanály jsou rozděleny do skupin podle žánrů. Na vybraný kanál stačí kliknout, a pokud vše proběhne správně, během několika vteřin už můžete sledovat jeho vysílání. Jen škoda, že ne všechny fungují.

<p>FreeTV Player - velký výběr televizí online</p>

FreeTV Player – velký výběr televizí online

FreeTV Player – velký výběr televizí online

2. izyPlayer

Druhou příčku obsadil unikátní hudební přehrávač, který poskytuje nový přístup k poslechu hudby. Statisíce skladeb můžete poslouchat tak snadno, jako by byly uloženy přímo ve vašem počítači. Program izyPlayer vám umožní rychlé vyhledání skladby či alba. Ihned si je můžete poslechnout či zařadit do fronty. Hudbu lze dokonce stahovat a poslouchat offline. Po spuštění programu je nutná registrace, díky které zdarma získáte na 14 dní přístup ke všem skladbám, kterých je v katalogu více než milion.

<p>izyPlayer -  snadný poslech libovolné hudby</p>

izyPlayer – snadný poslech libovolné hudby

izyPlayer – snadný poslech libovolné hudby

1. Soluto

Zaslouženým vítězem měsíce srpna se stala zajímavá a originální aplikace Soluto, která vám pomůže zrychlit start systému. Pro toho, kdo zapíná počítače každý den, je jistě zdlouhavé spouštění počítače nepříjemné a zdržující. Na vině jsou různé aplikace, které jsou spouštěny ihned po startu počítače a výrazně tak prodlužují dobu, po které je počítač připraven k práci a nabízí plný výkon uživateli. Program Soluto dokáže analyzovat všechny takto spouštěné programy a umí je rozdělit do tří řad. Zelená řada znázorňuje programy, které nejsou potřebné pro běh systému a nemusíte je spouštět ihned po startu. Oranžová barva znázorňuje aplikace, které byste mohli odebrat, ale není zaručeno, že bude vše správně fungovat. Šedá barva pak znázorňuje programy, které jsou nezbytné.

Sami pak můžete zakázat spouštění vybraných programů a tím výrazně urychlit spouštění celého systému. Program dokáže měřit celkový čas spouštění systému a sami tak můžete mít přehled o účinnosti zakázání některých aplikací.

<p>Soluto - pro rychlejší start systému Windows</p>

Soluto – pro rychlejší start systému Windows

Soluto – pro rychlejší start systému Windows

Další programy

Z dalších programů v tabulce musím určitě zmínit zajímavý produkt Manažer napájení, který slouží ke spuštění různých akcí v zadanou dobu. Můžete tak nechat počítač po čase vypnout, restartovat, převést do režimu spánku nebo třeba vypnout displej. Další užitečnou aplikací je Memory Improve Master, která poslouží k optimalizaci využití operační paměti počítače. Uživatele prohlížeče Firefox by mohl zaujmout doplněk SkipScreen, který dokáže přeskakovat čekací lhůty na mnoha webech, jako je třeba Rapidshare nebo Megaupload. V tabulce jsou také některé tematicky podobné programy. Pro střih hudby ve formátu mp3 můžete vyzkoušet MP3 Cutter nebo MP3 Cut. Pokud se rádi hrajete s fotkami, pak je můžete zkusit ozdobit rámečky díky aplikacím Easy Photo Frame nebo Photo Frame Master.

Nebojte se zkusit i další programy z vítězné patnáctky. Můžete se v diskuzi pod článkem podělit s ostatními uživateli o své zkušenosti s programy a sdílet své názory na ně. Která aplikace vás tentokrát zaujala nejvíce?

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty