Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - říjen 2010

Až nebývale mnoho kvalitních programů přinesl měsíc říjen. Těšit se můžete na program pro změnu vzhledu systému, program na optimalizaci počítače pro hry nebo třeba na nástroj, který umí vylepšit kvalitu videí.
Roman Polášek

Sdílet

Během měsíce října bylo přidáno na Stahuj.cz až výjimečně mnoho kvalitních aplikací. Z toho jistě bude mít radost široké spektrum uživatelů. Řada programů si získala oblibu hlavně díky našim recenzím, ostatní pak svojí kvalitou či lákavými funkcemi. Netradičně jsou v žebříčku zastoupeny hned dvě demoverze. Ostatní programy jsou čistě freewarové. A které programy tedy získaly největší přízeň návštěvníků Stahuj.cz? Byly to aplikace pro změnu a přizpůsobení systému, pro jeho optimalizaci i pro krásu ve formě spořičů obrazovky. Mezi nejlepší patří rovněž program pro efektivní práci se soubory pdf, pro vylepšení kvality videí, i pro správu oken na vaší ploše. Opravdu je toho hodně. Podívejte se na tabulku nejúspěšnější patnáctky novinek a pod ní si blíže představíme programy na pomyslných stupních vítězů.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Snow transformation pack Freeware  883
2.  Game Fire Freeware 780
3.  Nitro PDF Reader Freeware  616
4.  vReveal Demo 593
5.  Auto YouTube Downloader Freeware 576
6.  AquaSnap Freeware  556
7.  Stiahni To! Freeware  523
8.  Mask My IP Freeware 505
9.  Eusing Free Video Converter Freeware  494
10.  CIT Reader Demo 419
11.  ALLPlayer Freeware  409
12.  Free Living 3D Dolphins ScreenSaver Freeware  363
13.  Free solar system screensaver Freeware  321
14.  Efficient Calendar Free Freeware  307
15.  TapinRadio Freeware  287

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. Nitro PDF Reader

Práce se soubory ve formátu pdf nikdy nebyla snadná a rozhodně nebyla doménou programů, které lze používat zdarma. Výjimkou je v tomto ohledu aplikace Nitro PDF Reader, se kterou můžete pdf soubory nejen pohodlně vytvářet, ale i nejrůznějšími způsoby editovat. V pdf souborech lze dělat poznámky, přidávat do nich text, zvýrazňovat, nebo připojit k nim podpis. S tímto programem můžete rovněž jednoduše ze souborů vytáhnout text nebo i obrázky. Uživatelské rozhraní je přitom přehledné a veškeré úkony lze tak provádět velmi jednoduše.

<p>Nitro PDF Reader - nástroj pro práci se soubory pdf</p>

Nitro PDF Reader – nástroj pro práci se soubory pdf

Nitro PDF Reader – nástroj pro práci se soubory pdf

2. Game Fire

Těsně pod příčkou nejvyšší tentokrát skončil program, který pomůže hlavně hráčům počítačových her. Pro ně je totiž přímo určen. Jde o aplikaci, která dokáže vypnout nedůležité části systému, uvolnit paměť a defragmentovat složku se hrou. Tím má váš počítač během hraní o trochu více prostředků k dispozici a lze tak získat kapku výkonu navíc. Samozřejmě, že nárůst výkonu není nijak ohromující, ale pokud se i s málem spokojíte, jistě rozdíl poznáte. Program je navržen tak, aby si s ním poradili i méně zkušení uživatelé. Více informací si o programu můžete přečíst v samostatném článku, který byl tomuto programu věnován.

<p>Game Fire - zvýší výkon počítače pro hraní her</p>

Game Fire – zvýší výkon počítače pro hraní her

Game Fire – zvýší výkon počítače pro hraní her

1. Snow transformation pack

Vítězem je tentokrát utilita, která promění váš systém k nepoznání. Tedy konkrétně do podoby tématu Snow Leopard z operačního systému Mac OS X. Tato kompletní změna je určena pro systémy Windows Vista a Windows 7. Program změní umístění hlavního panelu, logo Windows nahradí logem společnosti Apple, změní vzhled ikon, ukazatele myši, posuvníků i různých tlačítek. Změna je velmi povedená a velmi se přibližuje skutečnému vzhledu Mac OS X. Spolu se změnou může být do systému instalován i program RocketDock, se kterým získáte panel s ikonami, který je právě pro Mac OS X tak typický. Pokud tedy toužíte po originálním vzhledu Windows, který je zdarma, můžete program směle vyzkoušet. Ještě předtím ale doporučuji přečíst článek, ve kterém jsou všechny jeho možnosti dobře popsány.

<p>Snow transformation pack - promění Windows na Mac OS X</p>

Snow transformation pack – promění Windows na Mac OS X

Snow transformation pack – promění Windows na Mac OS X

Další programy

Z dalších programů v žebříčku určitě musím zmínit vReveal, se kterým si můžete vylepšit kvalitu svých videí. Program umožňuje stabilizovat obraz, upravit kontrast a vyvážení bílé, doostřit video či odstranit šum a prokládání. Program lze používat zdarma pouze s tím omezením, že je do výsledného videa přidáván tři sekundy dlouhý vodoznak na začátek. Dalším povedeným programem je AquaSnap, který přidává do systému Windows nové funkce. Konkrétně se jedná o pohodlnější práci s okny. Umožňuje jejich přichycení ke stranám podle vzoru Windows 7. Kromě toho však disponuje i dalšími funkcemi, které jistě během práce oceníte. Pro milovníky spořičů jsou zde ještě dva povedené kousky, kterými si můžete ozdobit monitor v době nečinnosti. Jeden je zaměřen na fotografie vesmíru a planet, druhý zobrazuje delfíny ve 3D prostředí. Oba spořiče, stejně jako ostatní programy, naleznete v seznamu níže, ze kterého můžete kterýkoliv program stáhnout.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty