Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - listopad 2011

Utřiďte si vaši filmovou databázi, stahujte videa z YouTube přímo v prohlížeči a nalaďte si plochu počítače do zimního motivu. To vše zvládnete s novinkami, které přinesl měsíc listopad na Stahuj.cz.
Roman Polášek 15. 12. 2011

Sdílet

Z více než 150 nových programů vám přinášíme výběr těch nejlepších, které byly přidány do katalogu Stahuj v měsíci listopadu. Všechny můžete používat zcela zdarma a některé, především na předních pozicích, jsou dokonce dílem českých autorů. Podívejte se tedy na patnáctku nejúspěšnějších novinek. O těch nejlepších si pak budete moci přečíst níže.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Chrome YouTube Dowloader Freeware 851
2.  Desktop Earth Freeware 647
3.  Seznam filmů Freeware 518
4.  Bluetooth Radar Freeware 490
5.  Facepaint Freeware 426
6.  Pokki Freeware 394
7.  DesktopSnowOK Freeware 372
8.  Click.to Freeware 364
9.  Final Media Player Freeware 359
10.  Client for Google Translate Freeware 357
11.  Files Terminator Freeware 348
12.  Windows 8 Beta Simulator Freeware 337
13.  DVD Slim Freeware 270
14.  Songr Freeware 240
15.  Flash Chess Freeware 220

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. Seznam filmů

Patříte-li mezi filmové fanoušky s bohatou domácí filmovou sbírkou, jistě oceníte aplikaci s hodně napovídajícím názvem Seznam filmů. Program je primárně určen pro správu všech vašich filmů. Můžete do něj velmi lehce přidávat nové záznamy a stahovat detailní informace o filmech ze serverů ČSFD a IMDB. Ihned se tak dozvíte hodnocení filmu ostatními uživateli, informace o hercích i filmu samotném. Vše přitom probíhá v rozhraní, které je velmi snadno ovladatelné a dokonce i pomocí klávesnice. Pokud se film nalézá na disku počítače, můžete jej rovnou z programu spustit.

Velkou výhodou aplikace je, že ji není třeba instalovat, takže ji můžete mít neustále při sobě například na svém flash disku. Zmínit je nutné i fakt, že je program vytvářen českým autorem, tudíž i samotné rozhraní je v češtině.

Seznam filmů - ideální pomocník pro utřídění vaší filmové sbírky

Seznam filmů – ideální pomocník pro utřídění vaší filmové sbírky

Seznam filmů – ideální pomocník pro utřídění vaší filmové sbírky

2. Desktop Earth

Toužíte po originálním pozadí na plochu s trochou tajemna i hezkými efekty? Pak vyzkoušejte aplikaci Desktop Earth, která přinese na vaši plochu snímek planety Země. Kromě statické fotografie ve vysokém rozlišení se můžete těšit především na možnosti simulace osvícení planety podle denní doby a aktuálního data.

Aplikace poskytuje rovněž několik dalších možností, které posunují hranice aplikace mnohem dále. Uživatel si může zvolit, která oblast bude středem obrázku. Na výběr jsou nejen jednotlivá časová pásma, ale obraz se může i automaticky posouvat například podle půlnoci. Vybírat můžete rovněž denní a noční podobu obrázku. V denní podobě můžete zvolit především z podob podle měsíců a mezi nočními lze nalézt zajímavě upravené fotografie se zvýrazněnou září měst. Celkový dojem lze ještě více umocnit překrytím povrchu mraky, které jsou bohužel statické. Dá se však upravit síla překrytí, takže mohou jen nepatrně dotvářet celkový dojem. Samozřejmostí je pak volba intervalu, ve kterém se obrázek na ploše mění.

Desktop Earth - opravdu působivé pozadí na plochu

Desktop Earth – opravdu působivé pozadí na plochu

Desktop Earth – opravdu působivé pozadí na plochu

1. Chrome YouTube Downloader

Prohlížíte si na YouTube zajímavá videa a rádi byste si občas nějaké rychle stáhli? Pokud používáte webový prohlížeč Google Chrome, můžete použít speciální doplněk, jehož pomocí bude stahování opravdu snadné. Doplněk přidává pod okno přehrávače s videem nové tlačítko s popiskem Stáhnout, na které stačí kliknout a začne stahování videa na váš disk. Není třeba nic vyplňovat, nastavovat, ani spouštět zbytečně další aplikaci. Vše probíhá uvnitř internetového prohlížeče.

Doplněk dává rovněž na výběr kvalitu a formát, ve kterém bude video staženo a uloženo do počítače. Abyste nemuseli neustále vybírat přes rozbalovací nabídku oblíbený formát, můžete kterýkoliv nastavit jako výchozí. Rovněž můžete pro ukládané soubory využít automatické pojmenování nejen podle názvu videa, ale i jména autora nebo kvality. Doplněk je v češtině, zdarma a navíc pracuje i s novým vzhledem serveru YouTube. Bohužel je tento doplněk určen pouze pro Google Chrome.

Chrome YouTube Dowloader - stáhněte video rovnou při jeho sledování

Chrome YouTube Dowloader – stáhněte video rovnou při jeho sledování

Chrome YouTube Dowloader – stáhněte video rovnou při jeho sledování

Další zajímavé aplikace

Blíží se Vánoce, a pokud chcete přinést trochu té pravé atmosféry i na plochu vašeho počítače, můžete vyzkoušet například program DesktopSnowOK, který na ploše dokáže zobrazit padající sněhové vločky. S volbou tematického pozadí pak může efekt vypadat velmi dobře. Zmínit je nutné rovněž aplikaci Songr, která je vhodná hlavně pro posluchače hudby. Jedná se totiž o program, který dokáže na internetu vyhledávat hudbu podle zadaných kritérií a to hned na několika různých serverech. Originálním doplňkem vašeho hlavního panelu Windows se pak může stát aplikace Pokki, kterou jsme vám blíže představili v naší recenzi. Mezi kvalitní aplikace musíme zařadit i aplikaci pro Google Překladač, která vám umožní využívat této služby pro překlad i mimo webový prohlížeč.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty