Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - listopad 2010

Roman Polášek

Listopad přinesl nejen pořádnou zimu a sníh, ale i mnoho nových programů ke stažení na serveru Stahuj.cz. Na své si přijdou milovníci multimédií, Facebooku i hráči počítačových her.

Sdílet

Každý den jsou pro vás na Stahuj.cz přidávány nové programy, které si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet. Zde přinášíme přehled těch nejoblíbenějších za uplynulý měsíc. Žebříček nejstahovanějších novinek je tentokrát velmi různorodý. Naleznete v něm z každé oblasti něco. Pro fanoušky multimédií jsou zde přehrávače, pro milovníky sociálních sítí doplňky pro pohodlnější práci s Facebookem, pro hráče je zde několik her a pro všechny například malé aplikace na vaši plochu. Podívejte se na tabulku patnácti nejstahovanějších softwarových novinek. Pod ní následuje podrobnější představení vítězných tří aplikací a upozornění na další programy, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  PotPlayer Freeware 1759
2.  jKiwi Freeware 1448
3.  FacebookDiscovery Freeware 1290
4.  FlightGear Freeware 1287
5.  FBNotifier Freeware 942
6.  Multi Trash Freeware 793
7.  HTC Home Freeware 712
8.  War Freeware 567
9.  Bludiště Freeware 525
10.  NetTVPlayer Freeware 492
11.  Free Big Waves Screensaver Freeware 437
12.  LinuxLex OS Freeware 386
13.  Facewinks Freeware 358
14.  Free Christmas Light Screensaver Freeware 352
15.  AeroWeather Freeware 346

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. FacebookDiscovery

Trávíte spoustu času na Facebooku a využíváte jeho funkce včetně integrovaného chatu? Pak vás může zaujmout program FacebookDiscovery, který přináší Facebook chat přímo na vaši pracovní plochu. Nemusíte již otevírat internetový prohlížeč a dopisovat si s přáteli v malém a nepřehledném okně, které Facebook nabízí přímo na webu. Nyní můžete s přáteli komunikovat mnohem pohodlněji a to i bez prohlížeče. FacebookDiscovery se chová podobně jako například ICQ, QIP nebo Miranda. Vypadá totiž jako ostatní programy pro zasílání krátkých zpráv. V programu máte k dispozici seznam kontaktů a samostatné okno pro psaní zpráv. Vše navíc ve vzhledu Facebooku. Program vás dokáže upozorňovat na události zvukovými signály, umí ukládat historii konverzace a dokonce s ním můžete změnit i svůj status přímo na Facebooku. Pokud vás program zaujal, můžete se podívat na speciální článek, ve kterém je recenzován, a ve kterém najdete i další programy určené pro pohodlnější práci s Facebookem.

<p>FacebookDiscovery - chat na Facebooku přímo na vaší ploše</p>

FacebookDiscovery – chat na Facebooku přímo na vaší ploše

FacebookDiscovery – chat na Facebooku přímo na vaší ploše

2. jKiwi

Chcete zjistit, jak by vám slušel nový účes, jiná barva vlasů či originální líčení? Pak nemusíte vše hned vyzkoušet na vlastní kůži, ale můžete se na svůj nový vzhled podívat nejdříve na počítači. Se vším vám pomůže virtuální vizážista jKiwi. Stačí do programu nahrát fotografii svého obličeje a na ní už můžete zkoušet vše, co vás napadne. Program umožňuje změnu účesu, jeho barvy, změnu líčení, barvy rtů, očí či pleti. Proměnit se tak můžete doslova k nepoznání. Aplikaci ocení nejen mladé dívky, ale jistě i mnozí pánové, kteří rovněž uvažují o změně své vizáže. S aplikací se velmi snadno pracuje a připomíná spíše kreativní hru, ve které můžete pustit uzdu své fantazii. Detailní informace k programu najdete v naší recenzi.

<p>jKiwi - virtuální vizážista nejen pro ženy</p>

jKiwi – virtuální vizážista nejen pro ženy

jKiwi – virtuální vizážista nejen pro ženy

1. PotPlayer

Multimediální přehrávač PotPlayer je nástupcem velmi oblíbeného KMPlayeru, který již delší dobu patří mezi deset nejstahovanějších aplikací vůbec. Vývoj KMPlayeru však probíhá jen velmi pomalu a jeho původní autoři tak vyvíjejí právě nový PotPlayer. Z KMPlayeru si bere to nejlepší a navíc přidává mnoho nových funkcí. Stávající uživatelé se tak jistě v programu snadno vyznají a ještě k tomu budou mít jistě radost z nových funkcí. Jeho výhodou je nejen jednoduché uživatelské rozhraní, ale i množství integrovaných kodeků, díky kterým přehrajete opravdu cokoliv. Pokročilí uživatelé jistě uvítají přítomnost klávesových zkratek, se kterými je ovládání rychlejší, a umělecky založení uživatelé jistě ocení možnosti výběru z více skinů programu. Kvalitu programu pak výrazně zvyšuje i přítomnost hardwarové akcelerace přehrávání videa, díky které nebudou ani filmy ve vysokém rozlišení tak vytěžovat váš počítač. I u tohoto programu můžeme nabídnout jeho samostatnou recenzi.

<p>PotPlayer - všestranný multimediální přehrávač</p>

PotPlayer – všestranný multimediální přehrávač

PotPlayer – všestranný multimediální přehrávač

Další programy

V tabulce lze najít i další programy, které jistě stojí zato zkusit. Pro závislé uživatele Facebooku doporučuji FBNotifier, který kontroluje váš účet na Facebooku a přímo zobrazuje na vaší ploše veškerá upozornění. Nic nového tak nezmeškáte. Užitečnou miniaplikací na plochu je i Multi Trash, jehož pomocí můžete mazat soubory hned třemi různými způsoby. Originální je rovněž program AeroWeather, který mění barvu Windows Aero v závislosti na počasí ve vybrané lokalitě. Ty hravější z vás může zaujmout letecký simulátor FlightGear. Nebojte se však vyzkoušet i další nové programy. Nebo víte například o novém programu, který na Stahuj.cz chybí a mohl by zaujmout uživatele? Dejte nám vědět.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty