Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - leden 2011

Roman Polášek

V novém roce 2011 vzniklo mnoho originálních a zajímavých aplikací, které by určitě neměly ujít vaší pozornosti. Těšte se především na hry a nástroje pro optimalizaci operačního systému.

Sdílet

První měsíc nového roku byl velmi bohatý na nové softwarové produkty. Uvedeno bylo hned několik zajímavých řešení, na která upozorníme v tomto článku. Novinky potěší hlavně uživatele, kteří rádi optimalizují svůj operační systém, ale také ty, kteří si rádi zahrají na počítači nějakou hru. Níže můžete vidět tabulku patnácti novinek, které byly v lednu stahovány nejčastěji. Pod tabulkou představíme nejen 3 nejúspěšnější programy, ale upozorníme i na další, které se na stupně vítězů neprobojovaly

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  SlimDrivers Freeware  4891
2.  Totally Free Converter Freeware 746
3.  ESET Smart Security Shareware 729
4.  Zero Ballistics Freeware 608
5.  Windows Medkit Freeware 526
6.  Stickies Freeware 479
7.  LT Empty Directories Remover Freeware 460
8.  Scrybe Freeware 434
9.  SMRecorder Freeware 410
10.  SlimComputer Freeware 333
11.  Pexeso Freeware 313
12.  Válka Hradů Freeware 306
13.  Kestrel GX Freeware 299
14.  Klondike Solitaire Freeware 289
15.  SlimCleaner Freeware 281

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. ESET Smart Security

Aplikace ESET Smart Security pochopitelně není žádnou novinkou ve světe softwaru, ale byla přidána do katalogu Stahuj.cz až letos, a proto se objevuje v tomto žebříčku. Jde o světoznámou aplikaci, která v sobě zahrnuje antivirový program, antispyware, firewall a antispam. Jde o univerzální balík aplikací, který vás ochrání před většinou hrozeb, které na vás na internetu číhají. Aplikace je 30 denní zkušební verzí, ve které si můžete aplikaci vyzkoušet na vlastní kůži a až poté případně zakoupit. Pro zajímavost lze uvést, že antivirové řešení od společnosti ESET již několik let chrání rovněž Stahuj.cz a emailové schránky na portálu Centrum.cz.

<p>ESET Smart Security - ochrana před viry a jiným nebezpečím</p>

ESET Smart Security – ochrana před viry a jiným nebezpečím

ESET Smart Security – ochrana před viry a jiným nebezpečím

2. Totally Free Converter

Druhou příčku obsadil jednoduše použitelný konvertor audio a video souborů. Podporuje velké množství formátů a vyniká přehledným rozhraním, které je přizpůsobeno pro rychlou a pohodlnou práci. Kromě převodu nabízí i možnost extrakce audio stopy z video souboru. Nic dalšího však uživatelům nenabízí a nijak nevybočuje z řady spousty podobných konvertorů. Jeho výhodou je však to, že jej lze používat zdarma.

<p>Totally Free Converter - snadný převod mezi formáty</p>

Totally Free Converter – snadný převod mezi formáty

Totally Free Converter – snadný převod mezi formáty

1. SlimDrivers

Jednoznačným vítězem mezi všemi novinkami se stal program SlimDrivers. Dokázal posbírat více než šestinásobek stažení druhého programu v pořadí a to jen dokazuje atraktivitu této aplikace. Její hlavní funkcí je aktualizace ovladačů ve vašem počítači. Aplikace dokáže automaticky detekovat ovladače všech zařízení ve vašem počítači a dokáže zjistit, zda je jejich verze aktuální. V případě, že není, upozorní uživatele a umožní automatickou instalaci nového ovladače. S aplikací nebudete muset složitě procházet stránky výrobců, program najde ovladače ve své databázi sám.

Protože je aktualizace ovladačů poměrně nevyzpytatelná, umožňuje tento program rovněž provádět zálohu ovladačů pro případ obnovy, pokud by něco neproběhlo v pořádku a zařízení by s novými ovladači nepracovalo správně. O aplikaci si můžete přečíst celý článek. Její použití však doporučuji pouze zkušeným uživatelům, kteří v případě nutnosti umějí vrátit počítač do původního stavu.

<p>SlimDrivers - jednoduchá aktualizace všech ovladačů</p>

SlimDrivers – jednoduchá aktualizace všech ovladačů

SlimDrivers – jednoduchá aktualizace všech ovladačů

Další programy

Kromě uvedených tří aplikací můžeme v tabulce najít i další produkty, které stojí za zmínku. Jednou z takových aplikací je Stickies, se kterou si budete moci vytvářet poznámky na ploše, které umí na sebe i upozornit. Dalším přínosným produktem je určitě program Scrybe, který umožňuje ovládání touchpadu na notebooku paralelně více prsty a přidává tak zcela nová gesta. Pro vyčištění a optimalizaci systému pak můžete zkusit program SlimCleaner, který pomůže váš počítač vyčistit od nepotřebných programů a souborů. Hráče her může naopak zaujmout aplikace Zero Ballistics, ve kterém si zastřílíte z tanku, nebo Válka hradů, která je předělanou verzí oblíbené hry Mravenci. Na své si jistě přijdou i milovníci úpravy fotografií, které může zaujmout slibně vypadající program Kestrel GX. A který program zaujal vás? Víte o zajímavé novince, která se do přehledu nevešla? Dejte vědět ostatním uživatelům v diskuzi pod článkem.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty