Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - květen 2011

Další měsíc utekl jako voda a s ním je tu opět přehled těch nejúspěšnějších novinek na Stahuj.cz. Tentokrát se můžete těšit hned na několik užitečných aplikací, které byste určitě měli znát.
Roman Polášek 15. 6. 2011

Sdílet

Ačkoliv jsou počty stažení novinek proti jiným měsícům poměrně nízké, rozhodně to nic nevypovídá o jejich kvalitě. V tabulce nejúspěšnějších novinek se nachází hned několik opravdu kvalitních programů, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Všechny aplikace jsou označeny jako freeware, tudíž je můžete používat pro své nekomerční účely zcela zdarma. Za komerční použití je však u některých programů třeba zaplatit. Tabulka těch nejúspěšnějších programů tentokrát obsahuje hlavně nástroje pro práci se systémem, se soubory všeho druhu a také několik aplikací, které upotřebíte hlavně v kanceláři. Výjimečně málo jsou tento měsíc v žebříčku zastoupeny hry.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  jPdf Tweak Freeware 558
2.  LibreOffice Freeware 478
3.  Trinity Rescue Kit Freeware 462
4.  Image Deduplicator Freeware 419
5.  Docx Reader Freeware 367
6.  Wunderlist Freeware 355
7.  Shedko Folderico Freeware 344
8.  DirectX Version Checker Freeware 336
9.  BandzPro Freeware 302
10.  OnTranslator Freeware 285
11.  ChromePlus Freeware 276
12.  EarthMediaCenter Mini Freeware 243
13.  VIKLAN Jednotky Freeware 207
14.  Comodo System-Cleaner Freeware 201
15.  Free RAR Extract Frog Freeware 177

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. Trinity Rescue Kit

Třetí nejstahovanější novinkou v katalogu je univerzální záchranný systém pro Windows. Trinity Rescue Kit je malá linuxová distribuce, kterou je možné spustit z optického média a je určena pro opravu systému Windows. K veškerým úpravám totiž dochází bez spuštění Windows. Proto lze provádět takové zásahy, které by jinak nebyly možné. K dispozici jsou především pokročilé nástroje a proto je aplikace určena hlavně zkušeným uživatelům, kteří potřebují neobvyklým způsobem zasahovat do systému. Mezi hlavní funkce programu patří odstranění hesel u uživatelských účtů, antivirová kontrola souborů na disku, klonování obsahu disku, zálohování a odstranění nepotřebných souborů, obnovení smazaných nebo poškozených dat a oprava zaváděcího sektoru. Pokud máte se svým systémem Windows problémy, které se vám nedaří opravit, můžete vyzkoušet tohoto pomocníka, který zvládne úkony, které jen tak u jiných aplikací nenajdete. Detailnější popis možností programu můžete najít v recenzi, kterou jsme tomuto programu věnovali.

<p>Trinity Rescue Kit - záchrana při obtížích se systémem Windows</p>

Trinity Rescue Kit – záchrana při obtížích se systémem Windows

Trinity Rescue Kit – záchrana při obtížích se systémem Windows

2. LibreOffice

Aplikace LibreOffice je balíkem hned několika programů, které jsou určeny především pro práci v kanceláři. LibreOffice vychází z OpenOffice.org a obsahuje tudíž i stejně pojmenované části. Celý balík je alternativou ke konkurenčnímu balíku Office od Microsoftu. LibreOffice obsahuje tyto části:

  • Writer – textový editor (náhrada za MS Word)
  • Calc – tabulkový procesor (náhrada za MS Excel)
  • Impress – tvorba prezentací (alternativa k MS PowerPointu)
  • Draw – vektorové kreslení
  • Math – tvorba vzorců
  • Base – správa databází (alternativa k MS Access)
<p>LibreOffice - kvalitní náhrada za MS Office</p>

LibreOffice – kvalitní náhrada za MS Office

LibreOffice – kvalitní náhrada za MS Office

1. jPdf Tweak

Nejvýraznější novinkou měsíce května byl nástroj pro práci s PDF soubory – jPdf Tweak. Jde o program, který nabízí hned několik různých pokročilých funkcí, které jen tak u bezplatných programů nenajdete. Rychle a jednoduše můžete například dělit a spojovat PDF soubory, ochránit je vodoznakem, jejich otevření lze podmínit heslem, nebo můžete přidávat do dokumentů číslování stránek a záložky. Mezi další užitečné volby patří také elektronický podpis dokumentů či umístění více stránek na jeden list, díky čemuž lze ušetřit například při tisku. Kompletní výčet funkcí opět naleznete v našem článku, který jsme této aplikaci věnovali.

<p>jPdf Tweak - pokročilá práce se soubory PDF</p>

jPdf Tweak – pokročilá práce se soubory PDF

jPdf Tweak – pokročilá práce se soubory PDF

Další programy

I na nižších pozicích v tabulce můžeme najít aplikace, které přijdou vhod, a řada uživatelů je jistě využije. Jednou z nich je program Shedko Folderico, který je určen ke změně ikon složek v systému. Díky tomuto programu můžete snadno odlišit složky s různým obsahem a díky jiné podobě či barvě složek budete moci mnohem rychleji procházet adresářovou strukturou. Další aplikací je OnTranslator, který je obyčejným a velmi jednoduchým slovníkem, který dokáže překládat vložené texty pomocí Google překladače. Za povšimnutí jistě stojí i program Comodo System-Cleaner, který je určen k mazání nepotřebných souborů v počítači a čištění registru. A které programy zaujaly vás? Podělte se o názory s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty