Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - květen 2010

Roman Polášek

Kromě povodní přinesl měsíc květen i další várku nových aplikací, které si můžete stáhnout. Těšit se můžete hlavně na spoustu aplikací pro plochu vašeho systému či novou verzi prohlížeče Maxthon.

Sdílet

Administrátoři serveru Stahuj.cz vám přinášejí každý měsíc mnoho nových aplikací ke stažení a ani v květnu tomu nebylo jinak. Přidáno bylo mnoho novinek, a ačkoliv netrhaly rekordy v počtu stažení, rozhodně se nejedná o nijak špatné programy. Ba naopak. Můžeme mezi nimi nalézt hned několik programů, které si vaši pozornost dozajista zaslouží a rozhodně stojí za to je zkusit. Už po několikáté je celý žebříček kompletně freewarový, tedy složen z programů, které jsou zdarma. Snažíme se stále více přinášet programy, za které není třeba platit a žebříček tuto snahu jenom potvrzuje. A kdo se tentokrát umístil na špici vítězné patnáctky novinek? Hned dvě zastoupení na stupních vítězů mají malé aplikace, kterými si můžete vylepšit hlavní panel ve Windows 7, a také zde najdeme manažer pro stahování souborů pomocí torrentů. Podrobněji se podíváme na tyto aplikace pod tabulkou.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  WeatherBar Freeware  972
2.  Torrent Download Freeware  669
3.  SuperbarMonitor Freeware  605
4.  Maxthon 3 Freeware  495
5.  AIV MP3 Cutter Freeware  480
6.  FripTV Freeware  387
7.  YouRadio player Freeware  380
8.  Scorched 3D Freeware  371
9.  USB Virus Cleaner Freeware  367
10.  Google Translate Desktop Freeware  362
11.  WinSplit Revolution Freeware  358
12.  Monopoly INT Freeware  357
13.  SkyORB Freeware  357
14.  JW FLV Player Freeware  351
15.  Storm Codec Freeware  347


Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

1. WeatherBar

Ani ne tisíc stažení tentokrát stačilo aplikaci WeatherBar k vítězství v našem žebříčku novinek. Jedná se o malou aplikaci, kterou lze připnout na hlavní panel v systému Windows 7 a která zobrazuje počasí na vaší ploše. Aplikaci není třeba instalovat, stačí ji pouze rozbalit a hned ji lze spustit. Program stahuje informace o počasí pro vámi zvolené město. Aktuální předpověď tak máte hned k dispozici. Rovněž se můžete podívat na předpověď až 4 dny dopředu. Aplikace vám ukáže nejen aktuální teplotu a stav oblohy, ale i informace o vlhkosti, síle větru a jeho směru. Výhodou je jistě jednoduché ovládání aplikace, nevýhodou pak může být absence češtiny či málo dostupných lokací pro naši republiku.

<p>WeatherBar - počasí na hlavním panelu</p>

WeatherBar – počasí na hlavním panelu

WeatherBar – počasí na hlavním panelu

2. Torrent Download

Ačkoliv bych sám čekal, že stahování pomocí torrentů je na ústupu, obsazení druhé příčky žebříčku tomu nenasvědčuje. Druhou pozici totiž obsazuje program Torrent Download, který umožňuje sdílení souborů prostřednictvím protokolu BitTorrent. Program je velmi jednoduchý a minimalistický. K dispozici nabízí přehled o průběhu stahování či aktuálních rychlostech přenosů. Toužíte-li po stahování souborů tímto způsobem, doporučuji spíše aplikaci uTorrent, která je mnohem vyspělejší. Síť BitTorrent bývá velmi často používána pro sdílení nelegálních souborů. Jelikož během stahování dochází rovněž k odesílání dat, můžete se během chvilky stát distributorem. Upozorňuji, že distribuce nelegálních dat je trestná a mnoho uživatelů u nás se již o tomto faktu přesvědčilo. Používáte-li ke stahování souborů tento způsob, dejte si dobrý pozor na to, co stahujete či odesíláte.

<p>Torrent Download - jednoduché stahování souborů pomocí torrentů</p>

Torrent Download – jednoduché stahování souborů pomocí torrentů

Torrent Download – jednoduché stahování souborů pomocí torrentů

3. SuperbarMonitor

Vítěznou trojici uzavírá opět malá aplikace pro hlavní panel ve Windows 7. Tentokrát se jedná o zobrazení nejrůznějších dat o vašem počítači. Na hlavním panelu tak můžete ihned vidět aktuální vytížení procesoru, paměti, využití místa na discích, úroveň nabití baterie či úroveň nastavené hlasitosti. Každou z těchto částí je možné připnout na hlavním panel ve vašem systému. Aplikaci dokonce není nutné ani instalovat.

<p>SuperbarMonitor - důležité informace o vašem počítači hned na hlavním panelu</p>

SuperbarMonitor – důležité informace o vašem počítači hned na hlavním panelu

SuperbarMonitor – důležité informace o vašem počítači hned na hlavním panelu

Další programy

Vítězná trojice rozhodně není vším, co vám dnes nabídneme. Za zmínku určitě stojí nová verze oblíbeného prohlížeče Maxthon, která používá jádro WebKit, které zaručuje velmi rychlé načítání stránek a řadí tak Maxthon mezi špičku v prohlížečích. Zaujmout může také program WinSplit Revolution, který je dokonalým pomocníkem při rozmístění více oken na pracovní ploše. Využijí jej hlavně uživatelé pracující ve více programech současně a také všichni s velkým monitorem, na kterém se dá větší plocha efektivněji využít. Více už si můžete přečíst ve speciálním článku, který byl věnován právě tomuto programu.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty