Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - červenec 2010

Mezi nejúspěšnější programy měsíce července se tentokrát zařadily aplikace pro změnu systému Windows, pro jeho optimalizaci a bezpečnost a také pro práci s obrázky. Podívejte se, které programy zaujaly nejvíce.
Roman Polášek

Sdílet

Studentům začaly prázdniny a to se hned projevilo i na žebříčku nejstahovanějších aplikací. Počasí dětem přeje a tak tentokrát nenajdeme v žebříčku hry, jako dříve. Místo nich zaujaly přední příčky programy určené speciálně pro Windows 7, také pro práci s jinými systémy, či pro práci s fotkami nebo videi. Tradičně je celý žebříček freewarový, až na jedinou aplikaci, která je placená. Těší nás zájem o bezplatné programy a spolu s administrátory serveru Stahuj.cz se jich budeme snažit přinášet ještě více. Nyní už se podívejte na nejúspěšnějších patnáct aplikací, které byly na Stahuj.cz v uplynulém měsíci přidány.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Preme for Windows 7 Freeware 1132
2.  SMS Sender Freeware 826
3.  IObit Toolbox Freeware 546
4.  On-line TV tuner Freeware 502
5.  StandaloneStack Freeware 493
6.  Windows 7 Logon Screen Editor Freeware 426
7.  CollageIt Freeware 359
8.  Windows 7 Logon Screen Freeware 357
9.  Photo Effects Studio Shareware 340
10.  Sothink Video Converter Freeware 332
11.  Image Inc. Freeware 331
12.  Antivirus Scanner Freeware 320
13.  Znaky Freeware 279
14.  Freemake Video Converter Freeware 268
15.  IrfanPaint Freeware 265

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

1. Preme for Windows 7

Jednoznačným a zároveň i zaslouženým vítězem se tentokrát stal program Preme for Windows 7. Jedná se o utilitu, která je určena speciálně pro systém, jehož název nese. Je balíkem několika nových funkcí, které právě nainstalováním tohoto programu získáte do svého systému. Mezi nejpovedenější funkce z tohoto balíčku můžeme zařadit například skrývání oken ke stranám obrazovky, minimalizace či zavírání okna pomocí kolečka myši, nebo otevírání nabídky start bez jediného kliknutí. Pomocí této utility můžete jednoduše vybavit svůj systém přídavnými funkcemi, které jistě přijdou vhod a zrychlí vaši práci se systémem. Bohužel je program teprve ve fázi betaverze, a tudíž ne všechny funkce jsou na všech počítačích dostupné. Časem snad budou všechny chyby vychytány a všechny funkce budou opravdu fungovat. Podrobnější recenzi si můžete přečíst zde.

 

<p>Preme for Windows 7 - balíček několika nových funkcí do tohoto systému</p>

Preme for Windows 7 - balíček několika nových funkcí do tohoto systému

Preme for Windows 7 - balíček několika nových funkcí do tohoto systému

2. SMS Sender

Existuje mnoho programů pro posílání sms zpráv z počítače a jedním z nich je i dvojka v žebříčku SMS Sender. Aplikace se pyšní možností posílání sms zpráv na čísla všech sítí (Vodafone, T-Mobile a O2). Vždy stačí pouze vyplnit telefonní číslo, text zprávy, opsat kód z obrázku a už lze zprávu odeslat. Z uživatelských recenzí vyplývá, že aplikace funguje. Při mém testování bohužel nezafungovala a zprávy nepřišly. Její používání je tedy dost nespolehlivé hlavně z důvodu změny na stránkách mobilních operátorů, které nemusí být do programu ihned promítnuty. Lepší možností je zřejmě využití oficiálních sms bran, u kterých je pravděpodobnost doručení zprávy mnohem vyšší.

 

<p>SMS Sender - bezplatné posílání sms zpráv</p>

SMS Sender - bezplatné posílání sms zpráv

SMS Sender - bezplatné posílání sms zpráv

3. IObit Toolbox

Údržba systému může být velmi jednoduchá a nástrojem, který s ní může pomoci, může být právě IObit Toolbox. Sdružuje v sobě hned několik programů, které pomohou s vyčištěním registrů Windows, vymazáním historie prohlížení a stop, které jste při surfování zanechali, odinstalací programů, smazáním nepotřebných dat nebo zabráněním tomu, aby se nežádoucí aplikace dostaly k vašim citlivým datům. V jediné aplikaci tak získáte vše potřebné, co pro údržbu a optimalizaci systému potřebujete. Výhodou aplikace také je, že se nemusí instalovat.

<p>IObit Toolbox - snadná a rychlá optimalizace vašeho systému</p>

IObit Toolbox - snadná a rychlá optimalizace vašeho systému

IObit Toolbox - snadná a rychlá optimalizace vašeho systému

Další programy

Ani další programy rozhodně nejsou k zahození a najdeme mezi nimi několik zajímavých produktů. Jedním z nich je třeba program StandaloneStack, který dokáže vykouzlit zajímavé procházení složkami přímo z vašeho hlavního panelu. Pokud toužíte po změně, pak můžete zkusit Windows 7 Logon Screen Editor, se kterým lehce změníte vaši přihlašovací obrazovku do systému. Toužíte-li si hrát s fotkami, pak zkuste například program CollageIt, se kterým lze rychle a jednoduše vytvářet koláže z digitálních fotografií. Pro zajímavé mixování fotek pak můžete zkusit i program Image Inc. Za povšimnutí stojí jistě i plugin do oblíbeného prohlížeče obrázků IrfanView. Jeho instalací konečně získáte celou paletu nástroj pro úpravu fotek i jiných obrázků. Prozkoumejte i ostatní programy, a pokud nejste pravidelnými návštěvníky serveru Stahuj.cz, nezapomeňte, že se na nové programy lze podívat i zpětně a to přímo na hlavní stránce tohoto serveru.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty