Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - červen 2011

Podívejte se na 15 nejúspěšnějších novinek měsíce června. Těšit se můžete především na programy pro práci se soubory, ale vyzkoušet budete moci i vzhled Windows 8 nebo jiné zajímavé aplikace.
Roman Polášek 9. 7. 2011

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti nejstahovanějších nově přidaných aplikací v katalogu Stahuj.cz. Jako tomu již několikrát bylo, je i tentokrát celý žebříček freewarový. Všechny aplikace z něj tedy můžete pro své osobní použití využívat zcela zdarma. Na vrcholu žebříčku se umístily poměrně neočekávané aplikace, tak určitě projděte i ty níže umístěné.

A které aplikace tentokrát nejvíce přitáhly uživatele? Byly to především programy pro správu souborů a práci se systémem. Nalézt zde můžeme ale i programy pro práci s multimédii a zajímavý program určený fanouškům Twitteru. Pod tabulkou budou podrobněji představeny nejen tři nejúspěšnější aplikace, ale budou rovněž zmíněny i jiné kvalitní programy, které se mezi 3 nejlepší neprobojovaly.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  IObit Unlocker Freeware 861
2.  Windows 8 UX Pack Freeware 480
3.  3D EarthBall Freeware 467
4.  AktualPočasí Freeware 454
5.  Secure Folder Freeware 433
6.  Vectorian Giotto Freeware 292
7–8.  Double Commander Freeware 232
7–8.  FM Live Freeware 232
9.  ClipCycler Freeware 213
10.  Ainvo Uninstall Manager Freeware 209
11.  All Free Video Converter Freeware 206
12.  Neternity Flash Media Player Freeware 188
13.  JD's Auto Speed Tester Freeware 182
14.  AVG Rescue CD Freeware 179
15.  MetroTwit Freeware 167

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. 3D EarthBall

Spíše malým studentským projektem než hrou je 3D EarthBall. Jedná se o jednoduchou hru s míčem v malé scéně, ve které je hlavním cílem udržet míč co nejdéle ve vzduchu a přitom ještě trefovat bonusové objekty ve scéně. Program je spíše semestrální úlohou z počítačové grafiky, než hrou, která by oplývala hratelností a dokázala by zabavit na déle než několik minut. Celý dojem pak kazí poměrně „líný“ pohyb kamery a přílišná jednoduchost scény. Pokud tedy budete hledat hru pro delší zábavu, doporučuji se spíše podívat po jiných aplikacích v katalogu.

3D EarthBall - velmi jednoduchá hra s míčkem

3D EarthBall – velmi jednoduchá hra s míčkem


3D EarthBall – velmi jednoduchá hra s míčkem

2. Windows 8 UX Pack

Do světa již uniklo několik informací a obrázků z chystaného vzhledu budoucí generace Windows. Ta je často označována pracovním názvem Windows 8. Ačkoliv nikdo dnes přesně neví, jaká bude finální podoba nových Windows, můžete si tu současnou vyzkoušet na vlastní kůži klidně hned. K dispozici je totiž Windows 8 UX Pack, který obsahuje dosud známé poznatky ze vzhledu Windows 8, jehož pomocí můžete své Windows 7 převléct do vzhledu novější generace. Tuto změnu však doporučuji jen uživatelům, kteří dokážou vrátit systém do původního stavu, pokud by vše nezafungovalo přesně jak má. Výhodou aplikace je to, že je postupně aktualizována podle toho, jak se objevují nové informace o vzhledu Windows 8.

Windows 8 UX Pack - vzhled Windows 8 na vašem počítači už dnes

Windows 8 UX Pack – vzhled Windows 8 na vašem počítači už dnes


Windows 8 UX Pack – vzhled Windows 8 na vašem počítači už dnes

1. IObit Unlocker

Stalo se vám někdy, že vám systém Windows nepovolil odstranění některého souboru či složky? Pak je na vině buď chyba na disku, nebo to, že je daný soubor či složka používána jinou aplikací. Často však nepomůže ani restartování počítače a v takových případech přicházejí na řadu programy, které dokážou takto zamčené soubory bezpečně odstranit. Jednou z nich je IObit Unlocker. Jde o jednoduchý program, do kterého stačí složku či soubor přetáhnout. Program se pak postará o odemknutí souboru pro smazání. Práce s aplikací je jednoduchá, ovšem nezapomínejte na to, že často bývá odstranění souboru nebo složky blokováno z nějakého důvodu. Dejte tedy pozor na to, abyste nesmazali některý z nezbytných souborů pro chod systému.

IObit Unlocker - odstranění zablokovaných souborů a složek

IObit Unlocker – odstranění zablokovaných souborů a složek


IObit Unlocker – odstranění zablokovaných souborů a složek

Další programy

Jak tomu často bývá, ne vždy jsou nejstahovanější aplikace ty nejkvalitnější. Pokud se tedy podíváme i na nižší pozice v tabulce, můžeme najít například užitečný program Secure Folder, který vám pomůže se zaheslováním a skrytím vašich složek. Věnována mu byla i recenze. Pro efektivnější práci se soubory je pak určen program Double Commander, který je velmi podobný oblíbenému správci souborů Total Commanderu. Hledáte-li alternativu, může být tato aplikace tou pravou náhradou. V případě napadení systému virem možná oceníte AVG Rescue CD, jehož pomocí můžete obnovit systém a vir odstranit. Zapomenout nelze ani na program MetroTwit, který ocení především uživatelé sociální sítě Twitter.

Našli jste v katalogu jinou kvalitní novinku, která v tabulce není zmíněna? Pak se podělte o své zkušenosti i názory v diskuzi pod článkem. Každý tip je vítán.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty