Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - březen 2011

<p>&#160;</p>
Měsíc březen se nesl ve znamení příchodu nových verzí prohlížečů - Internet Exploreru 9 a Firefoxu 4. Kromě nich však bylo přidáno i mnoho dalších aplikací na Stahuj.cz. Nejstahovanější novinka je tentokrát velmi nečekaná.
Roman Polášek 4. 4. 2011

Sdílet

Uplynulý měsíc byl velmi bohatý na nové programy i nové verze programů již dlouho známých. Největší zájem byl o dlouho očekávané finální verze dvou nejpoužívanějších prohlížeč - Internet Exploreru a Firefoxu. Oba programy zaznamenaly velký nárůst počtu stažení, avšak v níže uvedeném žebříčku je nenajdete, protože ten je určen pouze nově přidaným aplikacím a ne aktualizacím. Do popředí se tak mohou dostat zcela neznámé aplikace, které by jinak neměly proti zaběhnutým produktům nejmenší šanci. Žebříček tak tvoří velmi originální produkty, které jsou mnohdy pro nejednoho z nás překvapením. A tento měsíc obzvláště. Těšit se můžete na mouchy na ploše, nástroje pro vyčištění systému, ale i na hry nebo třeba zajímavý nástroj pro kompresi dat.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Fly on Desktop Freeware 674
2.  Xleaner Freeware 642
3.  Kalendář Freeware 626
4.  Windows 7 Background Changer Pro Freeware 470
5.  BlackHawk Web Browser Freeware 449
6.  Hamster Zip Archiver Freeware 392
7-8.  WinMate Freeware 391
7-8.  PartitionGuru Free Freeware 391
9.  BATSlot Freeware 306
10.  Kalendra Freeware 279
11.  Doras Mini-Golf Freeware 275
12.  Horníci Freeware 257
13.  Free Goldfish Screensaver Freeware 247
14.  Leo PicQuick Freeware 239
15.  Free 3D Photo Maker Freeware 238

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. Kalendář

Jednoduchý a přitom praktický kalendář získává třetí místo v našem žebříčku za měsíc březen. Jedná se o softwarovou verzi klasického týdenního kalendáře, který nalezneme na nejednom pracovním stole. Aplikace vždy ukazuje pohled na aktuální týden, včetně jmen, která v konkrétní dny slaví svátek. Mezi týdny lze samozřejmě listovat, stejně jako v klasickém kalendáři. U každého dne je k dispozici i místo, na které si můžete vytvořit poznámku či upomínku. Abyste měli své poznámky vždy při sobě, můžete zvolit jejich ukládání na ftp server, ze kterého je můžete odkudkoliv opět získat. Výhodou programu je bezesporu maximální jednoduchost a také rozhraní v češtině.

 

<p>Kalendář - jednoduchá náhrada za stolní kalendář</p>

Kalendář - jednoduchá náhrada za stolní kalendář

Kalendář - jednoduchá náhrada za stolní kalendář

2. Xleaner

Těsně pod vítězným stupínkem skončila aplikace Xleaner, která je určena k důkladnému vyčištění počítače od nepotřebných souborů a aplikací. Automaticky dokáže podle uživatelem zvolených kritérií nalézt a smazat nepotřebná data, která zbytečně zabírají místo na disku. Mezi takové patří například dočasné verze posledních otevřených dokumentů, náhledy, soubory ze schránky Windows, dočasné složky a soubory, historie prohlížení internetu nebo nepotřebné soubory aplikace MS Office. Stejně jako všechny ostatní aplikace v žebříčku, můžete i tuto používat zdarma. Její výhodou je také rozhraní v češtině. Pokud vás zaujala, doporučujeme přečíst si celý článek, který byl tomuto programu věnován.

<p>Xleaner - důkladné vyčištění systému od nepotřebných dat</p>

Xleaner - důkladné vyčištění systému od nepotřebných dat

Xleaner - důkladné vyčištění systému od nepotřebných dat

1. Fly on Desktop

Opravdu originálním a nečekaných vítězem se tentokrát stává program, jehož název lze přeložit jako Mouchy na ploše. A skutečně to dobře vystihuje celou podstatu programu. Po spuštění dokáže přidat na vaši plochu velmi realisticky vypadající a také pohybující se mouchy. Po přínosu takové aplikace byste zřejmě pátrali marně, ale můžete s ní například pořádně zmást nebo vyděsit některé své kolegy v práci či další členy v domácnosti. Jen pozor na rozbité monitory.

Aplikace přidá po spuštění novou mouchu na plochu. Kliknutím pravým tlačítkem na ni lze přidat rovnou až 5 nových much. Tím začne na vašem monitoru rychle přibývat velké množství této otravné havěti. Největší zábava však přichází v okamžiku, kdy se chystáte much zbavit. To totiž není jen tak jednoduché. Každá je spuštěna jako samostatný proces a postupně tak musíte zabít jednu po druhé. Pokud se tedy chcete někomu postarat o zábavu, mouchy na ploše rozhodně nezklamou.

<p>Fly on Desktop - mouchy na ploše, skoro jako skutečné</p>

Fly on Desktop - mouchy na ploše, skoro jako skutečné

Fly on Desktop - mouchy na ploše, skoro jako skutečné

Další programy

Z dalších zajímavých programů, které najdete v tabulce, je možné jmenovat například Hamster Zip Archiver. Jde o aplikaci, která je určena k tvorbě a rozbalování archivů. Poradí si s těmi nejpoužívanějšími formáty a pro větší rychlost dokáže využít i více jader procesoru. Podobnou aplikací, jako je představený Kalendář, je i program Kalendra. Proti programu Kalendář umožňuje i jiné pohledy na časová období a disponuje i pokročilejšími funkcemi, jako je synchronizace s Google Kalendářem. Hráče her pak mohou zaujmout hry Horníci a Doras Mini-Golf, které jistě dokážou zkrátit nejednu chvilku nudy.

A jaké programy se líbily tento měsíc vám? Co říkáte na fakt, že pozici nejstahovanější novinky obsadily mouchy na plochu? Podělte se o názor v naší diskuzi pod článkem.

Autor článku