Hlavní navigace

Nejstahovanější softwarové novinky - březen 2010

Jaro je tu a s ním mnoho nových a užitečných aplikací. Budete si moci vytvořit originální koláž z fotografií, zamknout složku s tajnými daty nebo naučit se snadno vytvářet soubory pdf.
Roman Polášek 7. 4. 2010

Sdílet

V průběhu uplynulého měsíce bylo na server Stahuj.cz nahráno opravdu dost dobrých aplikací a jsme rádi, že vám můžeme tímto přehledem ukázat ty nejlepší a u uživatelů nejúspěšnější programy. Mezi nejstahovanější patnáctkou aplikací najdeme tentokrát opravdu různorodé programy, které si jistě najdou mnoho fanoušků z řad čtenářů tohoto serveru. Na nejvyšších příčkách se umístily aplikace pro tvorbu koláží, pro zamčení a skrytí tajných složek a také software, se kterým lze velmi snadno ukládat dokumenty do pdf formátu. I další aplikace však stojí za vyzkoušení a ty kvalitnější představíme na konci článku.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1. FotoWall Freeware 1564
2. FolderDefence Freeware 1383
3. FreePDF Creator Freeware 1174
4. Casino Rio Club Demo 901
5. Movier Freeware 826
6. Czech Spring Windows 7 Theme Freeware 715
7. Uberstaller Freeware 680
8. Disk Sorter Freeware 579
9. Dream Desktop Agent Freeware 572
10. PaintAlbum Freeware 537
11. zum Freeware 533
12. DVD Copy Protect Freeware 501
13. Delcam PowerSHAPE-e Freeware 460
14. DVDFab Passkey Freeware 458
15. Extra RAM Freeware 456

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

1. FotoWall

Vítězem se v březnovém přehledu stává program FotoWall, se kterým rychle a snadno vytvoříte hezky vypadající koláž ze svých fotografií. Aplikaci charakterizuje pokročilé a přehledné prostředí, ve kterém se dobře pracuje a dílo pak mnohem lépe vypadá. Do koláží můžete přidávat svoje fotografie, text, vytvářet mračna slov či vyhledávat a přidávat fotky ze serveru Flickr či ty, které indexuje Google. Obrázky lze libovolně modifikovat, měnit jejich rámečky či přidávat k nim různé efekty. Zajímavou funkcí je silové pole, které samo přitahuje obrázky a vytváří mezi nimi přirozený rozestup. Výsledek pak můžete rovnou nastavit jako tapetu či poslat na tiskárnu. Pokud si chcete vytvořit originální koláž z fotek z dovolené či své rodiny, je tato aplikace ta pravá a rozhodně nezklame. Její možnosti jsou opravdu bohaté a umožňují provést téměř cokoliv, co vás jen napadne. Aplikace je sice vybavena pouze anglickým rozhraním, ale to je natolik intuitivní, že znalost angličtiny není podmínkou. Aplikaci FotoWall není nutné instalovat a lze ji přímo spustit. Více informací najdete už v samostatném článku.

<p>FotoWall - udělejte si pěknou koláž</p>

FotoWall – udělejte si pěknou koláž

FotoWall – udělejte si pěknou koláž

2. FolderDefence

Schováváte-li ve svém počítači důležitá či tajná data, jistě vymýšlíte mnoho způsobů zabezpečení, aby se k nim nikdo nedostal. Pak právě pro vás je ideální aplikace FolderDefence. Ve vašem počítači dokáže efektivně skrývat složky či zabránit přístupu do nich. Kromě tohoto režimu umožňuje také prohlížení složky bez jakýchkoliv úprav složky či souborů, které jsou uvnitř. Bezpečnost je zaručena heslem. Jen vy tak budete mít přístup do svých tajných složek. Nepomůže ani odinstalace programu, protože k ní je vyžadováno heslo a tím pádem je ochrana dat velmi účinná. Potřebujete-li skrýt data, pak může být FolderDefence tím pravým programem, který splní vaše přání do puntíku. Detailní popis aplikace si můžete přečíst v březnovém článku.

<p>FolderDefence - zamkněte a skryjte tajné složky</p>

FolderDefence – zamkněte a skryjte tajné složky

FolderDefence – zamkněte a skryjte tajné složky
 

3. FreePDF Creator

Formát pdf zaručuje, že ať jej otevřete na kterémkoliv počítači, vždy bude vypadat stejně. To je jeho hlavní výhoda a z ní plyne i jeho velká obliba. Používá se při publikaci nejen textových dokumentů, ale i obrázků či jiných dat. Ne každý už ovšem umí tyto soubory vytvářet. Jednou z nejsnazších cest je instalace virtuální tiskárny, která tiskne do formátu pdf. Touto cestou jde i aplikace FreePDF Creator. Pokud s ní chcete vytvářet soubory pdf, stačí nechat dokument tisknout na tiskárně, která se vytvoří po instalaci tohoto programu. Program disponuje i nastavením dokumentu, ale jinak nenabízí mnoho navíc oproti dost početné a rovněž kvalitní konkurenci.

<p>FreePDF Creator - vytvoření pdf pomocí virtuální tiskárny</p>

FreePDF Creator – vytvoření pdf pomocí virtuální tiskárny

FreePDF Creator – vytvoření pdf pomocí virtuální tiskárny

Další aplikace

Mezi dalšími novinkami měsíce března musím rovněž vyzdvihnout program Uberstaller, který vám pomůže s dokonalým odstraněním aplikací z vašeho systému. Užitečný může být i Disk Sorter, se kterým získáte představu u využití kapacity vašeho pevného disku. Pokud pak máte jarní náladu, stáhněte si Czech Spring Windows 7 Theme, ve kterém najedete kolekci jarních fotografií jako téma pro Windows 7. Pokud máte doma malé děti, pak jim můžete stáhnout omalovánky v podobě programu PaintAlbum.

Jistě se podívejte i po dalších programech z nejúspěšnější patnáctky. Třeba se mezi nimi nacházejí i další aplikace, které můžete využít, a stanou se nedílnou součástí programové výbavy vašeho počítače.
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty