Hlavní navigace

Nejstahovanější programy roku 2014 na Stahuj.cz

<p>&#160;</p>
Podívejte se na nejpopulárnější software v katalogu Stahuj.cz za uplynulý rok. Nabízíme rovněž přehled změn těchto známých aplikací a dozvíte se i o nejčastěji stahovaných nových programech.
Roman Polášek 12. 1. 2015

Sdílet

Po roce opět přichází tradiční souhrn nejoblíbenějších aplikací. Díky tabulce můžete vidět, že si většina aplikací drží podobnou pozici jako v předminulém roce. Nejvýraznější změnou je posun bezplatného antiviru od AVG směrem vzhůru a naopak vypadnutí KMPlayeru mimo první desítku. Do ní se naopak opět dostal Google Chrome, jehož popularita výrazně roste.

10 nejstahovanějších aplikací

Pořadí 2014 Pořadí 2013 Pořadí 2012  Název aplikace Licence Počet stažení
1. 1. 1.  Avast Free Antivirus Freeware 704781
2. 2. 2.  Skype Freeware 529261
3. 6. 12.  AVG AntiVirus Free Freeware 524956
4. 3. 3.  DAEMON Tools Lite Freeware 496849
5. 4. 4.  WinRAR  Shareware  495726
6. 5. 5.  VLC Media Player Freeware 426286
7. 7. 9.  CCleaner Freeware 399493
8. 10. 8.  Adobe Flash Player Freeware 377941
9. 11. 10.  Google Chrome Freeware 297496
10. 9. 6.  Adobe Reader Freeware 276112

 

1. Avast Free Antivirus

S velkým náskokem opět uhájil prvenství Avast Free Antivirus. Na podzim byla uvedena jeho nová verze s označením 2015, kterou jsme otestovali. Mezi její hlavní novinky patří analýza zabezpečení domácí sítě, která odhalí slabá místa i například výchozí nastavení hesel u routerů. Nový Avast 2015 také nabízí šifrovaný přístup k DNS serverům, aby nedošlo k podvodným přesměrováním. Ke snadnější obsluze pak jistě přispěje celkový test Smart Scan, vylepšené uživatelské rozhraní a funkce pro předběžné načítání aktualizací programů.

2. Skype

Během roku byl Skype hned několikrát vylepšen pro ještě větší komfort při telefonování a posílání textových zpráv. Největší změna však přišla až ke konci roku a přinesla zbrusu nové uživatelské rozhraní, které má nejen přispět k větší přehlednosti, ale je i lépe připraveno pro ovládání na dotykové obrazovce.

3. AVG AntiVirus Free

Stejně jako Avast, i AVG připravilo pro nadcházející rok novou verzi svého antivirového programu. Kromě standardních oprav a drobných vylepšení je nejvýraznější změnou pouze nové grafické rozhraní. Uživatelé placené verze pak mohou těžit především z častějších aktualizací virové databáze.

4. DAEMON Tools Lite

Aplikace DAEMON Tools Lite pro emulaci virtuálních mechanik se dočkala v minulém roce pouze malých vylepšení. V březnové aktualizaci byl aktualizován SPTD ovladač virtuální mechaniky a také byla opravena chyba způsobující modrou obrazovku smrti. Je trochu překvapivé, že si tato aplikaci stále drží svou popularitu i přesto, že nové verze Windows již umí pracovat s obrazy disků.

5. WinRAR

Minulý rok se u WinRARu nesl ve znamení vylepšování a oprav verze 5, která byla uvedena v roce předcházejícím. Díky novým funkcím lze uchovávat nastavení v souboru místo registru a tím lze mít instalaci programu dostupnou také na přenosném paměťovém zařízení, například flash disku. Druhou z významných novinek jsou pak vylepšení kontextové nabídky pro snazší práci se soubory přímo z Průzkumníka Windows.

6. VLC Media Player

Oblíbený multimediální přehrávač VLC Media Player se v minulém roce mnoha vylepšení nedočkal. I přesto výrazně vzrostl jeho počet stažení. V průběhu roku byly opraveny chyby v dekódování mp3 a mkv souborů, stejně jako v hardwarové akceleraci. Aktualizovány byly také některé knihovny třetích stran z bezpečnostních důvodů.

7. CCleaner

Z hlediska počtu stažení výrazně rostl i CCleaner. Na podzim byla uvedena jeho pátá verze se spoustou novinek. Mezi ně patří především nové grafické rozhraní, vylepšená vnitřní architektura a tím i vyšší rychlost aplikace. Aplikace nově podporuje správu pluginů v Google Chrome a obsahuje nový nástroj pro analýzu využití pevného disku.

8. Adobe Flash Player

Abyste byli neustále v bezpečí při spouštění flashe na webu, bylo vydáno v průběhu roku hned několik nových verzí Adobe Flash Playeru. Všechny se nesly především ve znamení oprav nalezených bezpečnostních chyb.

9. Google Chrome

Vzhůru žebříčkem nejvíce stahovaných aplikací se posunul v minulém roce i Google Chrome, který lze najít na stále více počítačích. Během roku byly uvolněny funkce pro lepší podporu více účtů, kvalitnější vykreslování textu a také byla uvolněna 64 bitová verze. Samozřejmostí je pak oprava velkého množství chyb a bezpečnostních děr.

10. Adobe Reader

Tabulku uzavírá nepostradatelná aplikace v každém počítači – Adobe Reader. V uplynulém roce však doznala jen kosmetických vylepšení a bezpečnostních oprav. Za zmínku pak stojí i to, že byla ukončena podpora tohoto programu pro Linux.

Další známé aplikace

Pro zajímavost nabízíme i výběr dalších populárních aplikací, které se mezi deset nejlepších nedostaly.

11. KMPlayer
12. Microsoft Office
14. Mozilla Firefox
17. BS.Player
18. Minecraft
19. Total Commander
20. Opera
22. Adobe Photoshop
23. 7-Zip
28. Gimp
35. Winamp
39. ESET NOD32 Antivirus

Nejúspěšnější novinky roku 2014

Na závěr pak nesmí chybět ani přehled nejúspěšnějších nově přidaných aplikací v katalogu Stahuj.

Euro Truck Simulator 2
Freemore MP3 Cutter
Razer Game Booster
Comodo Internet Security Premium
360 Internet Security
A Bootable USB
Clean Master
SpyHunter
Reduce PDF Size
Scania Truck Driving Simulator

Novým aplikacím se navíc pravidelně věnujeme a každý měsíc přinášíme přehled toho nejlepšího, co nově katalog aplikací Stahuj.cz nabízí.

Autor článku