Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za září

Přišel podzim a s ním spousta novinek na serveru Stahuj.cz. Podívejte se na nové aplikace, které by rozhodně vaší pozornosti neměly uniknout. Které z nich si stahovali uživatelé nejčastěji?
Roman Polášek 8. 10. 2009

Sdílet

Pro studenty začal nový školní, avšak na stahovaných aplikacích se tato událost neprojevila. Na rozdíl od očekávaného nárůstu stažení aplikací pro výuku lze najít netradičně na vrchních příčkách hry. Spolu s nimi tvoří špičku žebříčku nový antivirový program Microsoft Security Essentials, který byl uživateli velmi očekáván, a také už tradičně aplikace pro zrychlení práce s počítačem, optimalizaci či práci s fotografiemi. Jsme rádi, že i nadále převažují v žebříčku freewarové aplikace. Sharewarové jsou zastoupeny pouze dvěma programy. Nebývale vysokého počtu stažení dosáhly aplikace ve vítězné trojici. Opravdu si svoji pozici zaslouží? Co nabízejí, že se je tak velké množství uživatelů rozhodlo vyzkoušet? Podívejme se na nejúspěšnější patnáctku novinek za měsíc září podrobněji.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1. Microsoft Security Essentials Freeware 4266
2. Virtual Bus Freeware 1929
3. Counter-Strike Patch Freeware 1469
4. SpeedyFox Freeware 906
5. Miranda ICQ 6 pack Freeware 818
6. NETGATE Registry Cleaner Shareware 811
7. Retouch Pilot Lite Freeware 671
8. Rapidshare Search Tool Shareware 579
9. Complete System Tuneup Freeware 532
10. Roman Clock-VII Screensaver Freeware 525
11. Free AVCHD Converter Freeware 480
12. Výuka hry na kytaru Freeware 430
13. Free RapidShare Downloader Freeware 356
14. Free Video Mobile Phone Converter Freeware 348
15. My Mail Freeware 329


Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

 3. Counter-Strike Patch

Legenda v podobě hry Counter Strike stále žije a dokazuje to i Patch pro tuto hru, který obsadil pozici třetí nejstahovanější novinky za měsíc září. Do hry přidá kompletní nový vzhled, spoustu zbraní, modelů, efektů výbuchů či dopadů kulek a také zvuků. Patch se jistě bude líbit příznivcův této hry, která má v herním světě opravdu velké jméno.

<p>Counter Strike - stará, avšak stále výborná, hra</p>

Counter Strike – stará, avšak stále výborná, hra

Counter Strike – stará, avšak stále výborná, hra

2. Virtual Bus

I druhá příčka patří netradičně hře. Tou je zdarma šířený simulátor městské hromadné dopravy, ve kterém si můžete na vlastní kůži vyzkoušet práci řidiče autobusu. Lze jezdit po velkém množství map i podle jízdního řádu. Hra umožňuje vyzkoušení základních aspektů povolání řidiče – řízení autobusu, zastavování na zastávkách pro nástup a výstup cestujících a dokonce můžete při jízdě poslouchat rádio. Grafické zpracování hry je na dnešní dobu už na velmi nízké úrovni a mohlo by mnoho hráčů odradit.

<p>Virtual Bus - simulátor řidiče městské hromadné dopravy</p>

Virtual Bus – simulátor řidiče městské hromadné dopravy

Virtual Bus – simulátor řidiče městské hromadné dopravy

1. Microsoft Security Essentials

Výraznou novinkou, kterou rozhodně mohu doporučit k vyzkoušení, je zbrusu nový antivirový program Microsoft Security Essentials. Na jeho příchod byli uživatelé velmi zvědaví a to se jistě projevilo i jeho počtu stažení, který ihned po uveřejnění vystřelil směrem nahoru. Program je určen pro systémy Windows XP, Vista a také 7. Uživatele nelegálních systémů Windows upozorňuji na fakt, že je při instalaci aplikace kontrolována legálnost operačního systému. Jeho uživatelské rozhraní je zaměřeno na začátečníky. Uživatelé by tak neměli mít problémy s jeho ovládáním. Aplikace nabízí rychlý přehled o bezpečnosti počítače, možnost rychlé aktualizace, přehled o zásazích aplikace a také nastavení, ve kterém je možné upravit chování programu. Aplikace umožňuje manuální vyvolání skenování počítače nebo tento proces může probíhat zcela automaticky. Tím antivirový program nijak nezatěžuje uživatele a nežádá od něj žádnou interakci. Jedinou nevýhodou aplikace může být absence češtiny.

<p>Microsoft Security Essentials - antivirový program zdarma</p>

Microsoft Security Essentials – antivirový program zdarma

Microsoft Security Essentials – antivirový program zdarma

Další novinky

Kromě vítězného antivirového programu mohou ostatní aplikace z vítězné trojice jistě připadat mnohým uživatelům zbytečné. Pozornost však můžete upřít i na další užitečné aplikace v žebříčku. Uživatelům, kteří rádi stahují ze serveru Rapidshare, jistě přijde vhod aplikace Rapidshare Search Tool, se kterou budete moci vyhledávat na tomto serveru soubory. Pokud se Vám zdá váš počítač pomalý a využíváte k jeho zrychlení různé optimalizační nástroje, můžete vyzkoušet NETGATE Registry Cleaner. Naopak vyhněte se vzhledem k uživatelským zkušenostem aplikaci Complete System Tuneup. Za zmínku stojí jistě i Miranda ICQ 6 pack, která nabízí Mirandu ve vzhledu, který je velmi blízký tomu z oficiální aplikace. Pokud si rádi přehráváte na svém mobilním telefonu videa, zaujmout vás může i Free Video Mobile Phone Converter, se kterým není problém zkonvertovat jakékoliv video přesně pro mobilní telefon. Novinky přidané na Stahuj.cz můžete pravidelně sledovat na každodenně aktualizovaném přehledu a nikdy už vám žádná kvalitní aplikace neunikne.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty