Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za říjen

Roman Polášek

Přišlo to pravé podzimní počasí a s ním i další várka výborných aplikací ze stažení. Vyzkoušejte sledování televizního vysílání přímo v počítači, velmi silný nástroj pro zpracování videa i vkládání vodoznaku do svých fotek.

Sdílet

Uplynul další měsíc a znovu přichází pravidelný přehled nejstahovanějších novinek na serveru Stahuj.cz. Podívejte se na tabulku patnácti nejúspěšnějších aplikací, které si dokázaly získat největší pozornost uživatelů a obsadily přední příčky našeho žebříčku.

Všechny freeware

Hned při prvním pohledu na tabulku vítězné patnáctky si lze všimnout, že ani jedna aplikace není placená. Všechny lze zařadit do kategorie freeware, tedy zdarma ke stažení i používání. Těší nás váš zájem o bezplatné aplikace a jistě tým spolupracovníků na serveru Stahuj.cz bude i nadále přinášet hlavně aplikace, za které nedáte ani korunu.

A které kategorie aplikací jsou nejvíce zastoupeny mezi nejstahovanějšími novinkami? Již tradičně lze najít mezi nejúspěšnějšími programy aplikace pro sledování televizního vysílání po internetu, stahování videí z youtube i jiných serverů a pro jejich následnou editaci a samozřejmě i programy určené pro práci s obrázky. V přehledu je možné najít také různé hry a aplikace s originálním nápadem, naopak se mezi nejúspěšnějšími novinkami neobjevily žádné aplikace určené pro bezpečnost či zrychlení chodu počítače, které dominovaly přehledům v minulých měsících.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1. Kukej Freeware 3605
2. Free studio Freeware 1586
3. waterMark V2 Freeware 1101
4. KitePlayer Online TV Freeware 928
5. Brána do budoucnosti Freeware 845
6. KarŠkolka  Freeware 644
7. PDF Printer Freeware 611
8. Rybář 2 Freeware 586
9. Improved Video Downloader Freeware 585
10. Maple4 Site Creator Freeware 582
11. Photoful! Freeware 580
12.  RAR File Open Knife Freeware 566
13. Splash Lite Freeware 559
14. OnlineMedia Freeware 527
15. Total Downloader Freeware 513

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

 3. WaterMark V2

Vystavujete-li své fotografie často na internetu, je zde jisté riziko, že vaše fotografie někdo sprostě ukradne a bude vydávat za své. Jedním z účinných způsobů, jak se bránit takovým situacím je možnost vložení vodoznaku do fotografie. Ten fotku znehodnotí a jasně označí. Je totiž velmi náročné z fotky vodoznak odstranit. Jednou z nejlepších aplikací pro tento účel je WaterMark V2, se kterým tento úkon zvládnete levou zadní. Aplikace je téměř tím nejlepším, co lze pro tento účel najít. Obsahuje velmi mnoho funkcí, které jsou však obaleny v jednoduchém a přehledném rozhraní, které vám poskytne velmi silný nástroj, se kterým snadno, rychle a hlavně hromadně ochráníte všechny své fotografie. Rozhraní je přeloženo do češtiny a program je samozřejmě zdarma.

<p>waterMark v2 - ochraňte své fotografie vodoznakem</p>

waterMark v2 – ochraňte své fotografie vodoznakem

waterMark v2 – ochraňte své fotografie vodoznakem

2. Free Studio

Milovníky videa jistě zaujme aplikace, která skončila v žebříčku těsně pod stupněm nejvyšším. Je jí Free Studio. Jedná se o balík mnoha aplikací, které jsou určeny převážně pro zpracování audia i videa. S aplikací snadno zvládnete stahovat videa z YouTube, konvertovat je do různých formátů, editovat, nahrávat, otáčet nebo i rovnou vypalovat. S komplexní aplikací Free Studio zvládnete obrovské množství úkonů, ke kterému byste jinak potřebovali mnoho jiných aplikací. Zde je vše přichystáno v jediném balíku a zbývá jej pouze vyzkoušet.

<p>Free Studio - vytvořeno pro kompletní práci nejen s videem</p>

Free Studio – vytvořeno pro kompletní práci nejen s videem

Free Studio – vytvořeno pro kompletní práci nejen s videem

1. Kukej

Vítěznou příčku tento měsíc obsadila jednoduchá aplikace pro sledování televizního vysílání po internetu. Kukej na rozdíl od jiných aplikací nenabízí tisíce různých televizních kanálů z celého světa. Místo toho poskytuje přístup pouze k několika stanicím. K dispozici je 14 českých, 9 slovenských a pouze 9 zahraničních televizních kanálů. Jedná se však o ty nejrozšířenější a také nejznámější. Právě tyto nabízené stanice budou jistě u uživatelů u nás nejvíce oblíbeny. Kromě televizních stanic je možné poslouchat i rádia. Mezi největší výhody této aplikace patří jednoduché ovládání, se kterým by se měl každý poradit, kvalitní nabídka kanálů a také možnost sledovat hned 2 vysílání najednou. Spíše efektem než důležitou funkcí je možnost nastavit oknu s aplikací průhlednost. Ovládací prvky a popisky programu jsou v češtině, což je další plus této aplikace. Program je zdarma a jediné, co mírně kazí dojem, je reklama umístěná pod výběrem stanice. Z něčeho však aplikace zaplacená být musí. Kukej je výbornou aplikací pro každého televizního diváka. Postačí rychlé připojení k internetu a již nemusíte být připoutáni k televizoru. Jeho funkci klidně nahradí i počítač.

<p>&#160;Kukej - sledujte až 2 televizní vysílání najednou</p>

&#160;Kukej – sledujte až 2 televizní vysílání najednou

Kukej – sledujte až 2 televizní vysílání najednou

Další aplikace z vyzkoušení

Kromě uvedených programů lze najít i další aplikace se zajímavými nápady mezi nejstahovanější patnáctkou. Pracujete-li často s archivy ve formátu RAR, možná vás bude zajímat RAR File Open Knife, který slibuje velké zrychlení při práci s těmito soubory. Pomalu ale jistě přichází i na naše monitory HD video a právě na něj je výborně připraven přehrávač Splash Lite. Toužíte-li po aktivnější zábavě, vyzkoušejte jednu z dvojice nejstahovanějších her – Brána do budoucnosti a Rybář 2.

Projděte si i zbylé aplikace nejlepší patnáctky, třeba mezi nimi narazíte na zajímavou novinku, kterou jste přehlédli a byla by škoda ji neobjevit.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty