Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za listopad

<p>&#160;</p>
Další měsíc utekl jako voda a s ním přichází pravidelný přehled nejstahovanějších novinek. Tentokrát se můžete těšit na kvalitního správce stahování, výborný antivirus a také něco pro hráče počítačových her.
Roman Polášek 30. 11. 2009

Sdílet

V uplynulém měsíci listopadu bylo na server Stahuj.cz přidáno opět velké množství aplikací, které si můžete bezplatně stáhnout. Ať už byly více či méně povedené, uživatelé si opět našly ty nejlepší aplikace a právě ony jsou zastoupeny v žebříčku patnácti nejstahovanějších. Na své si už tradičně přijdou hráči her, milovníci online zábavy a nezapomnělo se ani na spoustu aplikací, které vám pomohou s bezpečností a optimalizací vašeho systému. Poměrně výrazně se tentokrát od ostatních aplikací oddělila vítězná dvojice, kterou reprezentuje stahovací manažer JDownloader a herní aplikace Steam. Třetí příčku obsadil antivirový program G DATA AntiVirus. Právě on je jednou ze dvou placených aplikací, které v tomto řebříčku tento měsíc najdeme. Druhou aplikací, kterou nemůžeme zařadit mezi freeware, je demoverze Veselých Omalovánek, které jistě potěší ty nejmenší. Zbylé aplikace jsou uvedeny jako freeware a je možné je tedy používat úplně zdarma.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1. JDownloader Freeware 4607
2. Steam Freeware 1697
3. G DATA AntiVirus Shareware 848
4. Partition Wizard Home Edition Freeware 797
5. Sparticles Freeware 755
6. Windows Movie Maker Installer Freeware 653
7. Memory Improve Master Freeware 650
8. iWisoft Free Video Converter Freeware 647
9. NFS Clock Freeware 624
10. Vienna Miranda Pack Freeware 546
11. PostCard Maker Freeware 532
12. Prehistoric Freeware 509
13. Veselé Omalovánky – dinosauři Demo 506
14. Stereo Movie Maker Freeware 506
15. My Ribbon Freeware 477

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

 3. G DATA AntiVirus

Třetí příčku v měsíci listopadu obsadil antivirový program G DATA AntiVirus. Testy potvrzují, že se jedná o jeden z nejspolehlivějších antivirů vůbec. Chcete-li ochránit data ve svém počítači před vším špatným z internetu, je antivirový program nezbytností. A právě G DATA AntiVirus je velmi vhodnou volbou. Zbaví vás červů, virů, trojských koňů a všechno zlého, co vás jen může ohrožovat. Nabízí neustálou kontrolu, monitoring internetového připojení, automatické aktualizace programu a jednoduše ovladatelné rozhraní. Za kvalitu je ovšem nutné si zaplatit. Bezplatně je ale možné program na 30 dní vyzkoušet a až poté se můžete podle svých zkušeností s aplikací rozhodnout.

<p>G Data Antivirus 2010 - ohlídá vaše data před viry</p>

G Data Antivirus 2010 – ohlídá vaše data před viry

G Data Antivirus 2010 – ohlídá vaše data před viry

2. Steam

Druhé místo obsazuje kamarád každého náruživého hráče her - Steam. Jedná se o aplikaci, jejíž pomocí lze hry nakupovat, stahovat a rovnou hrát, ale i vytvářet herní komunity a třeba chatovat s přáteli. Celosvětově se jedná o jednu z nejpoužívanějších hráčských služeb a patříte-li do této skupiny uživatelů, rozhodně by vám tato aplikace neměla uniknout.

<p>Steam - nezbytnost každého hráče počítačových her</p>

Steam – nezbytnost každého hráče počítačových her

Steam – nezbytnost každého hráče počítačových her

1. JDownloader

Drtivé vítězství si tentokrát odnáší skvělý správce stahování z internetových úložišť JDownloader. Je přizpůsoben ke stahování z oblíbených serverů jako je například Rapidshare. Bohaté možnosti aplikace umožňují kvalitní a rychlé stahování, které je doplněno o spoustu užitečných funkcí a voleb. Aplikace je vhodná pro jakékoliv stahování větších souborů z internetu. V přehledně vytvořeném rozhraní je uživateli nabízen výborný pohled na aktuálně probíhající stahování, také přehled o rychlosti a rovněž jsou k dispozici ihned v hlavním okně ovládací prvky pro okamžitou změnu těch nejdůležitějších nastavení. Aplikace je napsána v Javě a díky tomu ji lze spustit pod různými operačními systémy. Těšit se můžete i na moderně vytvořené grafické rozhraní, které je velmi líbivé a lze si jej dokonce změnit některým ze skinů. Rychlost aplikace je velmi dobrá a je radost s ní pracovat. Jestliže hledáte kvalitního správce stahování, může být právě JDownloader ten pravý. Potěší také přítomnost češtiny, díky které bude moci aplikaci používat kdokoliv.

<p>JDownloader - grafické rozhraní je velmi dobře navrženo</p>

JDownloader – grafické rozhraní je velmi dobře navrženo

JDownloader – grafické rozhraní je velmi dobře navrženo

Další výborné novinky

Zapomenout nemůžeme ani na ostatní aplikace, které se na stupně vítězů tentokrát nedostaly. Máte-li v domácnosti malé děti, jistě je potěší zajímavé omalovánky s motivy dinosaurů. Toužíte-li například po zrychlení svého počítače, pak vyzkoušejte program Memory Improve Master, který snadno uvolní operační paměť vašeho počítače a poskytne ji jiným aplikacím. Milovníky videa zajisté zaujmou aplikace iWisoft Free Video Converter a Stereo Movie Maker. Vyzkoušet můžete také speciálně upravenou verzi aplikace Miranda s označením Vienna Miranda Pack. Prozkoumejte i další aplikace, které se umístily v nejlepší patnáctce a zjistěte, co ostatní uživatelé stahují a zda vám něco důležitého neuniklo.

Autor článku