Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za duben

Server Stahuj.cz je nevyčerpatelnou studnou kvalitního softwaru, kterého není nikdy dost. Každý měsíc přibývají stovky nových programů. Které z nich stahovali uživatelé v dubnu nejvíce?
Roman Polášek 6. 5. 2009

Sdílet

Úroda softwarových novinek byla minulý měsíc opravdu bohatá a tak rozhodně měli uživatelé z čeho vybírat. Jestliže pravidelně nesledujete nově přidaný software na Stahuj.cz, může být právě tento článek pro vás inspirací na zajímavé softwarové produkty, z nichž jistě mnohé by se mohly stát vašimi novými pomocníky či prostředkem zábavy. Zatímco březnové statistice vévodil zájem o hudbu a video na všechny možné způsoby, v dubnu si získaly přízeň uživatelů především aplikace, které jsou spíše hrami nebo zajímavými utilitami. Pohled na tabulku nejstahovanějších novinek za měsíc duben také prozrazuje, jak jsou mezi uživateli oblíbeny freeware aplikace. Ani jedna z aplikací není placená a všechny lze alespoň v základní verzi využívat zdarma.

Pořadí Název aplikace
Licence Počet stažení
1. BumpTop Freeware 1813
2. Free Live TV Freeware 1355
3. Danys Virtual Drum Freeware 1055
4. MP3 Garden Freeware 806
5. Free PDF Editor Freeware 650
6. RQ Money Freeware 570
7. CPU Thermometer Freeware 559
8. PoolStars Freeware 534
9. Zarko 3 Freeware 531
10. 3D Photo Navigation System Freeware 523
11. Red Button Freeware 508
12. My Free Antivirus Freeware 499
13. X3M Player Basic Freeware 487
14. DVD Filmotéka Freeware 410
15. Movies Freeware 405

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

Počet stažení aplikací je poměrně vyrovnaný. Větší rozdíly se objevují až na stupních vítězů, kde se s poměrně velkými odstupy umístily tři naprosto rozdílné programy. Čím si tyto aplikace zasloužily pozornost uživatelů? Jsou opravdu aplikace natolik kvalitní, že si zaslouží toto umístění?

3. Danys Virtual Drum

Každého začínajícího i zkušenějšího hráče na bicí nástroje zaujme aplikace Danys Virtual Drum. Na svém počítači si můžete poměrně věrohodně zahrát na bicí či xylofon. Své umělecké nadání si můžete nahrát a uložit. Aplikace disponuje velmi zdařilými zvukovými efekty, díky kterým budete mít pocit, že hrajete na skutečné hudební nástroje.

<p>Hrát je možné na bicí nebo třeba na xylofon</p>

Hrát je možné na bicí nebo třeba na xylofon

Hrát je možné na bicí nebo třeba na xylofon

2. Free Live TV

Na druhém místě se umístila aplikace Free Live TV. Je určena pro sledování televizních kanálů z celého světa. Údajně nabízí až 4500 televizních kanálů a toto je zřejmě také důvod, proč si aplikaci stáhlo tolik uživatelů. Skutečnost je bohužel jiná. Aplikace je sice připravena pro toto velké množství kanálů, avšak pravdou je, že je funkčních asi jen 10%. U ostatních nedojde k načtení obrazu ani zvuku. Pokud nejste fanouškem televize NOE nebo některé méně známé regionové televizní stanice u nás, které jsou v aplikaci jedny z mála funkčních, zřejmě vás aplikace zklame.

<p>Vysílání televize NOE bylo jedno z mála, které šlo zobrazit</p>

Vysílání televize NOE bylo jedno z mála, které šlo zobrazit

Vysílání televize NOE bylo jedno z mála, které šlo zobrazit

1. BumpTop

Jasnou první příčku obsazuje aplikace BumpTop. Vzhledem k ostatním aplikacím mohu říci, že je její vítězství zasloužené. BumpTop je aplikací, která promění vaši plochu ve Windows k nepoznání. Plocha je zobrazena jako místnost, ve které můžete provádět s jednotlivými položkami doslova psí kusy a docílit tak velmi hezkých efektů. Na ploše si tak můžete udělat rychle pořádek nebo jen vytvořit plochu, kterou vám bude okolí závidět. Více se můžete o aplikaci dočíst v nedávno zveřejněném článku.

<p>Vaše plocha se změní k nepoznání</p>

Vaše plocha se změní k nepoznání

Vaše plocha se změní k nepoznání

Další aplikace

Uvedené aplikace rozhodně nejsou jediné, které si zaslouží vaši pozornost. Program RQ Money vám pomůže s evidencí vašich financí v domácnosti nebo firmě, pomocí aplikace 3D Photo Navigation System budete moci vytvořit velmi efektní 3D galerii nebo můžete aplikací CPU Thermometer sledovat aktuální údaje o vašem procesoru. Mezi nejstahovanější aplikace se vklínily i dvě hry. Chcete-li se tedy jen pobavit, můžete odzkoušet graficky velmi povedený kulečník PoolStars či namáhat svůj mozek v logické hře Zarko 3. Novinek je spousta a řada z nich je na poměrně dobré úrovni. Která aplikace zaujala nejvíce vás?

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty