Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za červenec

Odlehčená verze vypalovacího programu Nero a antivirus zdarma - to byly hlavní trháky, které si získaly pozornost uživatelů. Jaké další novinky přinesl uplynulý měsíc a které z nich si zaslouží pozornost?
Roman Polášek 13. 8. 2009

Sdílet

I období letních prázdnin nabídlo spoustu zajímavých novinek, které jistě stojí za vyzkoušení. Byla vydána bezplatná verze oblíbeného vypalovacího programu Nero, který jistě mnozí znají. Vyzkoušet si budete moci také navrhnout interiér či zahradu svého domu, a pokud máte v počítači tajná data, nabídneme software pro jejich skrytí před dalšími uživateli.

Už tradičně se mezi patnáctkou nejúspěšnějších umístila většina freewarových aplikací a tentokrát pouze dvě označené jako shareware. I ty však vzhledem ke své kvalitě rozhodně stojí za povšimnutí. Můžete se podívat na 15 nejstahovanějších novinek přidaných v červenci, z nichž ty nejlepší budou podrobněji představeny.

Pořadí Název aplikace Licence Počet stažení
1. Nero Free Freeware 5504
2. Panda Cloud Antivirus Freeware 2692
3. TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada Shareware 929
4. RapidShare Manager Freeware 783
5. LiveAndroid Freeware 672
6. Keepinhead PC Free Freeware 627
7. WinMend Folder Hidden Freeware 587
8. Auslogics Registry Cleaner Freeware 584
9. Xe-InternetTV Freeware 581
10. Plato Media Player Freeware 510
11. AdreamSoft PDF to Word Freeware 492
12. Big Meter Pro Freeware 484
13. Vědecká kalkulačka Freeware 395
14. Animated Screensaver Maker Shareware 378
15. Lingoes Translator Freeware 340

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

3. TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada

Zajímavou možnost, jak si navrhnout svůj dům snů, nabízí software od českého autora TurboFLOORPLAN 12. Díky zkušební verzi si můžete vyzkoušet navržení nejen interiéru domů a bytů, ale i zahrad a dalších exteriérů. Téměř 500 MB velká zkušební verze je k dispozici v češtině a můžete si ji zdarma vyzkoušet po dobu 15 dní. Aplikace nabízí obrovské možnosti a je jen na vás, kam až vaše představivost a umění sahá. Doporučuji všem uměleckým duším tuto aplikaci vyzkoušet, může být prostorem pro realizaci vašich představ a snů.

<p>TurboFLOORPLAN Dům &amp; Interier &amp; Zahrada - i takto může vypadat výstup vašeho návrhu</p>

TurboFLOORPLAN Dům &amp; Interier &amp; Zahrada – i takto může vypadat výstup vašeho návrhu

TurboFLOORPLAN Dům & Interier & Zahrada – i takto může vypadat výstup vašeho návrhu

2. Panda Cloud Antivirus

Je vidět, že uživatelům záleží na bezpečnosti svého počítače a to je dobře. Druhou nejstahovanější novinkou července je antivirový program Panda Cloud Antivirus. Aplikace není kompatibilní s jinými antivirovými aplikacemi a požaduje je při instalaci odinstalovat. Tato aplikace je založena na konceptu cloud aplikací a je tedy nutné pro její použití být připojen k internetu, jelikož spolupracuje i se serverem výrobce. Vzhledem k tomu, že na některých konfiguracích není zrovna stabilní, doporučoval bych vyzkoušení pouze zkušenějším uživatelům. Nespornou výhodou tohoto programu je fakt, že je nabízen zdarma. Češtinou zatím program vybaven není.

<p>Panda Cloud Antivirus - jednoduché rozhraní, ve kterém se nikdo neztratí</p>

Panda Cloud Antivirus – jednoduché rozhraní, ve kterém se nikdo neztratí

Panda Cloud Antivirus – jednoduché rozhraní, ve kterém se nikdo neztratí

1. Nero Free

Aplikace Nero si za své dlouhé roky dokázala získat mnoho příznivců. Do povědomí uživatelů se zapsala jako velmi kvalitní vypalovací aplikace. Postupně se však na jediný program nabalil balík spousty zbytečných aplikací a také fakt, že je Nero placené, spoustu uživatelů od používání odradil. Situaci se však vývojáři snaží zachránit a uvolnili veřejnosti samostatný vypalovací program Nero Free, který je očesán od všech zbytečností a nabízí uživateli jen potřebné součásti a hlavně zdarma. Je vybaven českým rozhraním a díky tomu má šanci získat si přízeň mnohých uživatelů. Veškeré snahy však poměrně dobře udupávají vysoké požadavky aplikace – především téměř 400 MB na pevném disku. To je na pouhý vypalovací program opravdu moc. K základní práci s vaší vypalovací mechanikou však tento software postačí a věřím, že nebudete zklamáni. Je vidět, že je název Nero stále lákadlem pro uživatele a není divu, že se stala tato aplikace nejstahovanější novinkou měsíce července.

<p>Nero Free - rozhraní v češtině bude u mnohých znamenat jistě velké plus</p>

Nero Free – rozhraní v češtině bude u mnohých znamenat jistě velké plus

Nero Free – rozhraní v češtině bude u mnohých znamenat jistě velké plus

Další novinky

Kromě zmíněných aplikací „na bedně“ se objevily na Stahuj.cz i další zajímavé kousky, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. Za povšimnutí jistě stojí RapidShare Manager. Jedná se o program určený pro nahrávání a stahování souborů z tohoto oblíbeného serveru pro ukládání všemožných dat. Chcete-li rychle ukrýt data ve svém počítači, pak se jistě podívejte po programu WinMend Folder Hidden, který jsme vám na Digitálně podrobně představili. Podívat se můžete také na aplikaci Animated Screensaver Maker, se kterou si lze vytvořit svůj vlastní spořič obrazovky. Aplikace je bohužel jen shareware, budete-li chtít některý z freewarových programů, můžete se nechat inspirovat našim článkem o tvorbě spořičů.
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty