Hlavní navigace

Nejstahovanější novinky na Stahuj.cz za červen

Přišlo léto a s ním mnoho originálních aplikací na serveru Stahuj.cz. Zatímco dřívějším přehledům vévodil software pro fotografie a hudbu, v červnu byl výběr uživatelů mnohem pestřejší a zajímavější.
Roman Polášek 2. 7. 2009

Sdílet

Každý měsíc je na oblíbený server Stahuj.cz umístěno obrovské množství nových programů. Podívejme se, které z programů přidaných v červnu si stáhlo nejvíce uživatelů a zda si svoji pozici zaslouží či jen získávají uživatele přitažlivým názvem a funkční výbavou pokulhávají.

V následující tabulce můžete vidět patnáct nejstahovanějších novinek za měsíc červen. Kolekce těchto aplikací je až netradičně rozmanitá. Obsahuje aplikace z různých odvětví softwaru a snad každý uživatel objeví aspoň jednu novinku, která jej zláká k vyzkoušení. Tradičně jsou již majoritně zastoupeny freewarové aplikace, které si uživatele zaslouženě získávají faktem, že jsou k dispozici zcela zdarma. O to více udivuje suverénní vítězství antivirového programu avast! Professional Edition, který je pouhou demoverzí na 60 dní. Jediným zástupcem sharewarových aplikací je tentokrát nástroj pro úpravu fotografií Photo Frame Studio.
 

Pořadí Název aplikace
Licence Počet stažení
1. avast! Professional Edition Demo 10340
2. Google Translate Client Freeware 1366
3. CodySafe Freeware 956
4. Miranda pack by sssugi Freeware 856
5. Golden Videos Freeware 733
6. Photo Frame Studio Shareware 652
7. FreeZ Online TV Freeware 622
8. Obce České republiky Freeware 581
9. Microsoft Photosynth Freeware 536
10. Joomla! Freeware 534
11. Free PDF to Word Converter Freeware 522
12. SpyDLLRemover Freeware 478
13. Jackson Freeware 406
14. Duplicate File Tracer Freeware 387
15. IObit Security 360 Freeware 375

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné! Míra počtu stažení také nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. Aplikací jsou stovky a není možné srovnání podle průměrného počtu stažení za den. Tento údaj statistika generovat nedokáže.

Pokud pomineme stupně vítězů, jsou výsledky poměrně vyrovnané a věřím, že se může pořadí měnit každým dnem. Několik aplikací si však dokázalo získat výjimečnou přízeň uživatelů a to jim zajistilo vítězství v tomto žebříčku. Jaké aplikace to byly?

3. CodySafe

Téměř tisíc stažení bylo tentokrát potřeba na zisk pomyslné bronzové medaile. Tu nakonec vybojovala aplikace CodySafe. Je primárně určena pro všechna přenosná paměťová zařízení, kterými mohou být flash disky nebo externí pevné disky. Tato aplikace slouží k rychlému přístupu k datům na paměťovém zařízení a ke spouštění aplikací, kterou jsou na něm nainstalovány. V přehledném a moderním okně nabízí přístup k nejdůležitějším místům na disku, informace o jeho kapacitě a zaplnění a také možnost bezpečně odebrat tento disk z počítače. Aplikace rovněž nabízí i několik užitečných nástrojů, kterými můžete například zkontrolovat stav zařízení, navolit si vlastní klávesové zkratky nebo vytvořit soubor, podle kterého by vás mohl v případě ztráty zařízení kontaktovat jeho nálezce.

<p>Grafické rozhraní aplikace CodySafe je velmi moderní</p>

Grafické rozhraní aplikace CodySafe je velmi moderní

Grafické rozhraní aplikace CodySafe je velmi moderní

2. Google Translate Client

Druhou nejstahovanější aplikací je jednoduchý překladač. Jedná se o utilitu, která je jen pohodlnější verzí Google Překladače. Po instalaci je aplikace spuštěna v počítači, čeká na hlavním panelu v podobě ikony "G" a kdykoliv ji můžete vyvolat dvojklikem. Stačí vložit text a dát přeložit. Pro překlad musíte být připojeni k internetu, protože aplikace využívá pro překlad databázi Googlu, která není umístěna přímo na vašem počítači. Aplikace je rychlejší verzí rozhraní pro Google Překladač. Nemusíte otevírat další panel v internetovém prohlížeči, stačí poklepat na ikonu v oblasti u hodin a je to.

 

Okno může být velmi malé a lze její tak mít "vždy nahoře"

1. avast! Professional Edition

Jednoznačně první místo a obrovský náskok před ostatními aplikacemi získává demoverze oblíbeného antivirového programu avast!. Rozdíl mezi prvním a druhým místem je až zarážející a to hlavně díky faktu, že avast! Professional Edition není zdarma, ale je pouhou ochutnávkou aplikace na 60 dní. Poté je nutné jej pro další používání zakoupit, nebo přejít třeba na bezplatnou a u uživatelů velmi oblíbenou verzi s označením Home, která ovšem ani zdaleka nenabídne tolik funkcí, jako verze Professional. Podrobnější srovnání těchto dvou verzí naleznete na stránkách výrobce. Vzhledem k nabízeným funkcím si tato aplikace právem zaslouží pozici nejstahovanější novinky měsíce a myslím, že určitě stojí za to ji vyzkoušet.

<p>Okno aplikace avast! nabízí pohodlný přístup ke všem funkcím</p>

Okno aplikace avast! nabízí pohodlný přístup ke všem funkcím

Okno aplikace avast! nabízí pohodlný přístup ke všem funkcím

Další aplikace

V tabulce nejstahovanějších aplikací lze však najít i další skvělé produkty, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Dobrým pomocníkem při hledání duplicitních souborů na disku může být program Duplicate File Tracer, milovníky posílání rychlých zpráv jistě zaujme vskutku propracovaný Miranda pack by sssugi nebo pro převod svých nahrávek na kazetách VHS do digitální podoby jistě rádi využijete program Golden Videos. Mnoho uživatelů může zaujmout také aplikace Photo Frame Studio, díky které pomocí rámečků, pozadí, masek a textů rychle zkrášlíte každou fotografii. Kráse této aplikace bohužel ubírá fakt, že je placená a v neplacené verzi budou fotografie doplněny o vodoznak. Zmíněné aplikace jistě nejsou jediné, které stojí za vyzkoušení. Podívejte se i na ostatní novinky z vítězné patnáctky. Vyplatí se rovněž sledovat nově přidané programy na Stahuj.cz, můžete tak jako první získat ty nejnovější programy na internetu a mít vždy náskok před ostatními.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty