Hlavní navigace

Nejlepší Samsung současnosti

V dnešním článku se podíváme na zbrusu nový model telefonu od firmy Samsung a to konkrétně na Galaxy Note 7. Předchozí model se proslavil, hlavně tím, že jej Samsung nabízel s dotykovým perem pouze na některých trzích.
Coudy

Sdílet

V dnešním článku se podíváme na nejnovější model telefonu Samsung Note 7. Nejdříve si však připomeneme přechozí model, který nesl označení Note 5. Jednalo se v podstatě o identickou kopii Samsungu Galaxy S6 edge+ a bohužel na některých trzích nebyly oba modely dostupné nebo pouze jeden z nich. To se samozřejmě mnoha uživatelům nelíbilo a tak  sepsali petici a sesbírali přes 50 000 podpisů. Samsung tak přesvědčili, že novou generaci Note nasadil na trh celosvětově.

Zajímavostí je, že Samsung se rozhodl v řadě vynechat šestku a tak nový model má jméno  Galaxy Note 7. Důvod je samozřejmě jasný, aktuální řada modelů nese označení 7, tudíže dát novince číslovku 6 by bylo značně zavádějící. Samsung zvolil aktuální řadu modelů velmi chytře pro uživatele, kteří nemají rádi obrovské smartphony, je tu Galaxy S7, pro ty, kdo rádi velký displej, je model S7 edge. Aktuální novinka Note 7 je pak navíce ještě o něco větší a to konkrétně uhlopříčka displeje je 5,7 palce, což je ale v podstatě stejné jako u loňských modelů Note 5 a S6 edge+. Novinkou je, že displej Note je ale tentokrát zahnutý přes obě krajní hrany a samozřejmě nechybí ani pero.

V porovnání s aktuálním top modelem S7 edge je viditelných změn jen opravdu velmi málo a rozeznat jdou velice těžko. Lehce větší je velikost displeje u Note 7 a navíc obsahuje  jen pero, nový model nemá ani žádné rozdíly ve velikostech, rozdíl najdeme pouze v šířce a to pouhých 1,3 mm (rozměry jsou pak 153,5 × 73,9 × 7,9 mm). Note 7 se svými rozměry a symetričností drží velice dobře v ruce a oproti S7 Edge je jinak méně oblý což má za následek, že telefon působí seriózně, až nudně. Další novinkou od Samsungu jsou nové barvy a kombinace. Note 7 bude k dostání ve stříbrném, černém a modrém provedení, modrá verze bude mít zlatý rámeček po bocích, druhé dvě varianty mají stříbrné kovové tělo. Barvy jsou navíc méně výrazné, než tomu bylo zvykem u řady S7. K dispozici má být časem i zlatá varianta a i ta má působit mnohem decentněji.

Decentní novinky a drobná vylepšení

Samsung Galaxy Note 7 dostal samozřejmě četná vylepšení nejen proti předchůdci, ale i oproti modelové řadě S7. S aktuální modelovou řadou například sdílí odolnost vůči vodě, kterou vyznačuje certifikace IP68. Velkou pochvalu zaslouží zlepšení reakcí mokrého displeje na dotyk, lze ho ovládat jak prsty, tak dotykovým perem. Displej umí nově rozlišit 4096 úrovní tlaku. O něco tenčí je i špička pera, která má nově průměr jen 0,7 mm což znamená zlepšení ovládání a přesností tahů. Jednoduše lze  také psát perem rovnou na zhasnutý displej a tyto poznámky pak uložit.

Odemknutí displeje oční duhovkou

Note 7 má samozřejmě čtečku otisků prstů, tuto záležitost má již mnoho mobilních zařízení, ale velkou novinkou je skener oční duhovky. Ten by měl bez problémů fungovat i u uživatelů s brýlemi. Otázkou ale bude, zda je pohodlnější a spolehlivější telefon odemykat spíše otiskem prstu. Softwarovým vylepšením je tzv. chráněná složka, která se dá otevřít právě oční duhovkou, do složky si mohou uživatelé schovat tajné soubory a aplikace, ke kterým nemají mít nepovolaní přístup. Zkrátka elegantní a velmi jednoduché.

Povedená reklama Samsungu na Note 7

Note 7 obsahuje samozřejmě funkce bezdrátového dobíjení nebo rychlé dobíjení. Velmi horkou novinkou je konektor typu USB-C, což z opačné strany znamená, že Note 7 není kompatibilní se starými kity pro virtuální realitu Gear VR. Samsung ale připravil nový kit, který je pohodlnější a má výměnnou patici s konektorem. Nový kit tak pojme jak Note 7, tak starší modely s microUSB konektorem.

Nejlepší hardware

Displej Note 7 má QHD rozlišení, nově s podporou přehrávání HDR videa. jako srdce telefonu je použit procesor Exynos s osmi jádry a 4 GB RAM paměti. Baterie oproti původní verzi byla rozšířena a má kapacitu 3 500 mAh. Fotoaparát je stejný jako v sedmičkové řadě telefonů s technologií DualPixel, která zajišťuje rychlé ostření. Rozlišení je 12 megapixelů a světelnost f/1.7. Telefonu samozřejmě nechybí slot na paměťovou kartu microSD, která pojme kapacitu až 256 GB, vestavěná paměť bude 64 GB. Někoho zcela jistě zamrzí chybějící infraport. Operačním systém je zvolen Android 6.0.1, ale dá se předpokládat, že právě Note 7 dostane jako jeden z prvních samsungů update na chystanou verzi Nougat. Systém má v aktuální podobě zjednodušenou grafiku ikon, která způsobuje to, že ikony jsou čistší a méně graficky komplikované. V součtu celý tento hardware poskytuje telefonu nevídanou svižnost a rychlost a s perem posouvá Note 7 opět o něco dál od konkurentů. Otázkou, ale zůstává zda je dostatečná motivace dosavadních uživatelů Note si právě tento model koupit. V podstatě žádné zázračné vylepšení hardwaru, či akumulátoru se nekoná a novinky v podobě odemykání telefonu duhovkou, či otiskem prstů zcela jistě mnoho uživatelů oželí. Nedotovaná cena na našem trhu atakuje hranici 24 000 Kč. Zda je to hodně, nebo málo již nechám na každém z Vás.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty