Hlavní navigace

Nejlepší RSS čtečky pro iPad

Už nemusíte stále dokola procházet všechny oblíbené weby pro získání novinek. Se správnou RSS čtečkou vám nic důležitého neunikne a ještě ušetříte spoustu času. Podívejte se na ty nejlepší, které lze používat na iPadu.
Roman Polášek 4. 5. 2012

Sdílet

Poskytování aktuálních informací v podobě RSS kanálu je dnes již samozřejmostí pro všechny větší webové stránky. Pokud jste dodnes kouzla a výhody RSS neobjevili, můžeme vás odkázat na náš dříve vydaný článek, který byl věnován Google Readeru, což je webová čtečka přímo od Googlu.

Pokud pravidelně procházíte oblíbené weby, jistě by ve vaší programové výbavě neměla chybět čtečka těchto kanálů. Ušetří vám čas a velmi ulehčí sběr těch nejaktuálnějších informací z internetu. Velmi dobře jsou tyto čtečky použitelné právě na iPadu, protože na něm není procházení mnoha webů zrovna nejrychlejší, a pokud budete mít vše na jednom místě, bude orientace v novinkách snazší.

Většina čteček je přizpůsobena pro použití právě s účtem a daty Google Readeru, takže pokud tuto službu neznáte, doporučujeme ji vyzkoušet s návodem ve výše uvedeném článku.

RSS čteček pro iPad je velké množství, z nichž však jen několik se dobře a pohodlně používá. Tady je výběr těch nejlepších, které můžete bezplatně vyzkoušet.

Pulse News for iPad

Jednou z nejpovedenějších čteček s velmi propracovaným ovládáním je Pulse News. Nevyžaduje účet na Googlu, ale lze jej v aplikaci také použít. RSS kanály je možné přidávat z mnoha připravených kolekcí, v nichž však najdete především zahraniční weby. Zajímavější je možnost přidávání RSS kanálů pomocí vyhledávání. Díky němu budete moci přidat mezi sledované weby i méně známé stránky. Po dokončení nastavení můžete začít procházet novinkami. Jednotlivé weby jsou zobrazeny v pásech pod sebou, kde každý pás obsahuje na celou šířku vydané články. Mezi weby i články se lze pohodlně posouvat.

Kliknutím na kterýkoliv záznam se otevře jeho podrobnější popis nebo rovnou celý článek, podle toho, jak dobře dokáže aplikace rozpoznat související obsah se článkem. V režimu čtení lze snadno měnit velikost písma pro pohodlnější čtení nebo rovnou přejít na webovou stránku, kde je článek vydán. Snadno lze také článek odeslat emailem nebo sdílet. Kladně hodnotím na aplikaci také vyspělé rychlé ovládání a plynulé animace, díky kterým působí aplikace příjemnějším dojmem.

Pulse News nabízí především líbivé efekty a dobrý přehled mezi novinkami

Pulse News nabízí především líbivé efekty a dobrý přehled mezi novinkami

Pulse News nabízí především líbivé efekty a dobrý přehled mezi novinkami

MobileRSS HD FREE

Pokud používáte službu Google Reader, budete jistě nadšeni ze čtečky Mobile RSS. Je totiž jejím mobilním klientem. Po spuštění stačí zadat přihlašovací údaje k účtu na Googlu a o vše ostatní se již aplikace postará. Stáhne vaše již přidané RSS kanály nebo lehce umožní přidat nové a to buď zadáním přímého odkazu, nebo pomocí vyhledávání klíčových slov na webu.

Rozhraní pro čtení je pak tvořeno celkem třemi panely, které lze posouvat. K dispozici je přehled kanálů, který po vybrání konkrétního překryje seznam článků, které jsou v něm obsaženy. Po kliknutí na konkrétní článek je zobrazen jeho obsah.

Mezi hlavní přednosti aplikace patří možnost stahování celých článků, změna velikosti a fontu písma a rychlé přepínání mezi články pomocí gest. Zapomenout nelze ani na bohaté možnosti sdílení a podporu změny tématu.

MobileRSS patří mezi nejlepší klienty pro Google Reader

MobileRSS patří mezi nejlepší klienty pro Google Reader

MobileRSS patří mezi nejlepší klienty pro Google Reader

Feeddler RSS Reader for iPad

Podobný přístup, ale přece jen v některých ohledech jiný, zvolil Feeddler RSS Reader. I on vyžaduje pro použití účet na Googlu. Nové kanály umožňuje přidávat přímým zadáním adresy kanálu. Vyhledávání je umožněno pouze v placené verzi.

Rozhraní je děleno do dvou částí, z nichž levá obsahuje kategorie a přijímané kanály. Pravá pak ukazuje seznam všech článků ve vybraném RSS kanálu. Kliknutím na nadpis je zobrazen článek v režimu čtení na celé obrazovce. Výhodou aplikace je, že umožňuje zobrazení celého obsahu článku. Toto chování je však nutné zapnout v nastavení. Kromě tradiční možnosti změny velikosti a fontu písma poskytuje také možnost změny barvy pozadí a šířky odstavce. Díky těmto možnostem si můžete vytvořit kombinaci, která bude pro vaše oči nejpříjemnější. Nevýhodou bezplatné verze této aplikace je pak poměrně velký reklamní banner v dolní části seznamu všech článků.

Feeddler RSS Reader umožňuje automatické stahování celého obsahu článků

Feeddler RSS Reader umožňuje automatické stahování celého obsahu článků

Feeddler RSS Reader umožňuje automatické stahování celého obsahu článků

Perfect RSS Reader Free

Mezi kvalitní čtečky spolupracující s účtem na Google Readeru patří i Perfect RSS Reader. Podobá se výše představeným čtečkám, ale je v některých ohledech jednodušší. Při levé straně zobrazuje seznam článků ze všech kanálů dohromady, pravá pak slouží k zobrazení podrobnějších informací. Mezi hlavní přednosti aplikace patří stejně jako v předcházejícím případě velmi dobré možnosti úpravy výsledné grafické podoby článků. Za originální lze považovat také podporu mnoha gest, díky kterým je ovládání aplikace snazší. Nastavení umožňuje také výběr aplikace, podle které bude zobrazen celý článek. I tentokrát je v bezplatné verzi zobrazována reklama.

Perfect RSS Reader přináší hlavně podporu gest pro snadnější ovládání

Perfect RSS Reader přináší hlavně podporu gest pro snadnější ovládání

Perfect RSS Reader přináší hlavně podporu gest pro snadnější ovládání

Pomocník k nezaplacení

Pro efektivní používání a čtení RSS kanálů velmi doporučujeme používat Google Reader, s jehož účtem je schopna pracovat většina čteček pro iPad. Díky němu budete moci pohodlně spravovat své oblíbené kanály. Každá ze čteček pro iPad je trochu odlišná a je jen na vás, která vám bude vyhovovat nejvíce. Každopádně vždy se jedná o užitečného pomocníka, díky vám naservíruje všechny novinky světa a vy si můžete z nich rychle vybrat jen ty, které vás skutečně zajímají.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty