Hlavní navigace

Nejlepší aplikace pro kvalitní správu poznámek na iPadu

iPad je jako přenosné zařízení ideální pro zápis a evidenci krátkých poznámek. Využít je můžete ke svým nákupům, záznamu důležitých úkolů, nebo třeba jako doplňující informace k přednáškám ve škole.
Roman Polášek 3. 6. 2012

Sdílet

Poznámky dokážou ulehčit vaší paměti a pomáhají lepší organizaci úkolů či jiných informací. V dnešní době moderní techniky je již zbytečné obtěžovat se s papírovými zápisníky nebo diáři. Využijte možností mobilních telefonů, tabletů i počítačů a organizujte své poznámky elektronicky. Představíme jednodušší i komplexnější aplikace pro iPad, které jsou určeny široké skupině uživatelů a patří mezi nejlepší, které lze pro iPad v současné době sehnat.

Evernote

Světovou jedničkou v tvorbě poznámek je Evernote a pochopitelně nechybí její verze ani pro iPad. Evernote je velmi všestranným nástrojem, který již dříve získal svou slávu s desktopovou i webovou verzí této aplikace. K jejímu plnohodnotnému používání budete potřebovat bezplatný účet, který lze jednoduše vytvořit. Poté získáte prostor pro své poznámky, které budou ukládány a automaticky synchronizovány na všechna zařízení, ve kterých Evernote používáte.

Hlavní výhodou je tedy nejen zmíněné propojení, ale i univerzálnost poznámek, které mohou obsahovat téměř jakýkoliv multimediální materiál. Dokonce podporují i zaznamenání polohy, takže budete moci přiřazovat poznámky i k místům, či sledovat, kde byly vytvořeny. Za zmínku jistě stojí i fakt, že je aplikace v základní verzi zcela zdarma a její rozhraní je přeloženo do češtiny.

Evernote patří mezi nejlepší programy pro poznámky na mnoha různých platformách

Evernote patří mezi nejlepší programy pro poznámky na mnoha různých platformách

Evernote patří mezi nejlepší programy pro poznámky na mnoha různých platformách

Sticky Notes for iPad

Používáte klasické papírky pro krátké textové poznámky, kterými poté polepujete svůj stůl či monitor? Pak vám jistě bude sympatická aplikace Sticky Notes, která je jednoduše elektronickou verzí těchto papírků. Nabízí plochu s několika různými motivy pozadí, na kterou můžete tyto lístečky umisťovat. Stačí poklepat na volné místo a vloží se nová poznámka. Do té pak můžete zapsat požadovaný text, stejně jako u klasických papírových poznámek. Zde však můžete velmi jednoduše měnit barvu samotné poznámky i textu na ní. Rovněž lze změnit použitý font a velikost písma. Pak už jenom stačí změnit velikost poznámek podle svého přání a rozmístit je po ploše, abyste v nich měli přehled. Vše je tedy velmi snadné a blízké klasickému řešení papírových lístků. Tentokrát však pouze elektronicky.

Aplikace Sticky Notes je elektronickou verzí klasických přilepovacích lístečků

Aplikace Sticky Notes je elektronickou verzí klasických přilepovacích lístečků

Aplikace Sticky Notes je elektronickou verzí klasických přilepovacích lístečků

PaperDesk

Zástupcem komplexnějších aplikací je, stejně jako Evernote, aplikace PaperDesk. Na své hlavní obrazovce umožňuje vytvářet složky a samotné sešity pro poznámky. Díky možnosti organizace tak budete mít i ve velkém množství poznámek přehled.

Zakládat lze dokumenty nové, či importovat pdf soubory nebo načítat jiné dokumenty z Dropboxu. Samotné poznámky nesou formu poznámkového bloku. Mají strany, se kterými lze pracovat velmi podobně, jako s klasickým poznámkovým blokem. Vkládat můžete text, kreslit, mazat, měnit barvu všech vstupních nástrojů a dokonce i vkládat obrázky nebo zvukové nahrávky. Poznámky jsou tedy velmi univerzální a v mnoha ohledech klasické papírové i předčí. Nechybí samozřejmě možnosti sdílení poznámek, jejich ochrana heslem nebo i možnost změny pozadí pro stránky.

Aplikaci je možné vyzkoušet v bezplatné verzi, která však má některá omezení, například nemožnost spolupráce s Dropboxem. V placené verzi pochopitelně tato omezení nejsou. I v bezplatné verzi je však aplikace dobře použitelná.

Výhodou aplikace PaperDesk je nejen hezká grafika, ale i intuitivní ovládání

Výhodou aplikace PaperDesk je nejen hezká grafika, ale i intuitivní ovládání

Výhodou aplikace PaperDesk je nejen hezká grafika, ale i intuitivní ovládání

DocAs

Aplikace DocAs je v mnoha ohledech podobná výše představené s názvem PaperDesk. Mezi základní funkce opět patří vytváření poznámek či jejich vkládání do pdf souborů. Soubory je pak možné opět organizovat do složek. Editační možnosti jsou velmi podobné těm, které nabízí PaperDesk. Kromě nich zde však najdete například i možnost vkládání geometrických tvarů nebo možnosti kopírování stránek či spojování dokumentů. Za zmínku jistě stojí i bohatší možnosti importu dokumentů k úpravě. Nechybí vyhledávání v poznámkách a také líbivé grafické efekty při listování v dokumentech. Díky bohatým možnostem úpravy dokumentů je aplikace vhodná hlavně náročnějším uživatelům, kteří vyžadují mnoho funkcí. Doporučit ji lze i studentům, zvláště pro možnost snadného vkládání poznámek do pdf souborů, tedy například přednášek.

Mezi hlavní přednosti aplikace DocAs patří možnost vkládat poznámky do pdf souborů

Mezi hlavní přednosti aplikace DocAs patří možnost vkládat poznámky do pdf souborů

Mezi hlavní přednosti aplikace DocAs patří možnost vkládat poznámky do pdf souborů

GoodNotes

Poslední aplikací, která bude v tomto článku představena, je GoodNotes. Aplikace opět disponuje nezbytnou funkční výbavou v podobě tvorby poznámkových bloků a jejich organizace do složek.

Aplikace nepatří mezi funkcemi nejvybavenější aplikace, avšak vyniká jednoduchostí použití a velmi intuitivním ovládáním. Nástrojů je méně, avšak zabírají jen velmi málo místa a lépe se v nich uživatel zorientuje. Při editaci poznámek nabízí klasické možnosti, jako jiné aplikace, a k tomu ještě něco málo navíc. Při spodní hraně poznámky lze nalézt panel, který může sloužit buď jako neaktivní oblast s funkcí opěrky ruky, nebo naopak jako lupa pro kreslení detailů na poznámkách. Tyto možnosti jistě přijdou vhod.

Aplikaci GoodNotes lze vyzkoušet v bezplatné variantě, která má ovšem omezení na dva poznámkové bloky. Pokud si však aplikaci oblíbíte a bude se vám s ní dobře pracovat, jistě se i její placená verze vyplatí.

Možnosti tvorby poznámek v programu GoodNotes jsou vskutku propracované

Možnosti tvorby poznámek v programu GoodNotes jsou vskutku propracované

Možnosti tvorby poznámek v programu GoodNotes jsou vskutku propracované

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty