Hlavní navigace

Nejlepší aplikace pro iPad - internetové prohlížeče

Nestačí vám zabudovaný prohlížeč Safari ve vašem iPadu? Toužíte po pokročilých funkcích a pohodlnějším surfování? Vyzkoušejte několik bezplatných alternativ, které dokážou nabídnout více.
Roman Polášek 27. 4. 2012

Sdílet

Surfování na internetu je jednou z hlavních činností uživatelů tabletů. iPad nabízí uživatelům mobilní verzi prohlížeče Safari, která rozhodně není špatná, ale je vybavena pouze těmi nejzákladnějšími možnostmi. Alternativní prohlížeče dokážou nabídnout více funkcí i pohodlnější ovládání. Podívejte se na ty nejlepší a bezplatné prohlížeče, ve kterých je prohlížení internetu mnohem jednodušší.

Diigo Browser

Jedním z nejlepších prohlížečů, které jsou v současné době k dispozici je Diigo Browser. Vzhledem může někomu připomínat Google Chrome. Mezi jeho hlavní přednosti patří ovládací prvek ukotvený při některém z okrajů displeje. Po aktivaci umožňuje měnit rychle jas displeje i velikost písma, sejmout obrazovku nebo zapnout anonymní surfování. Kromě tohoto unikátního prvku nabízí Diigo Browser ještě jednu ojedinělou možnost. Tou je speciální Reader mód, který lze aktivovat v adresním řádku. Po načtení stránky a aktivaci tohoto režimu je z webu vybrán hlavní obsah, který je zobrazen v mnohem vhodnější podobě pro čtení. Může připomínat stránku z knihy. V tomto režimu nejste rušeni zbývajícím obsahem webu a můžete se lépe soustředit na samotný obsah.

Součástí prohlížeče jsou i další funkce, které jistě při prohlížení oceníte. Mezi ně patří blokování reklam, pamatování hesel nebo rychlé přepínání mezi záložkami pomocí gesta dvou prstů. Aplikace je bezplatná a zobrazuje pouze malý reklamní banner na výchozí straně nové záložky. Za menší poplatek lze i tuto reklamu odstranit.

Diigo Browser nabízí speciální režim pro pohodlné čtení článků i blokování reklam

Diigo Browser nabízí speciální režim pro pohodlné čtení článků i blokování reklam

Diigo Browser nabízí speciální režim pro pohodlné čtení článků i blokování reklam

Opera Mini Web Browser

Mezi věhlasné mobilní prohlížeče patří Opera Mini, u které pochopitelně existuje i speciální verze pro iPad. Jednou z jejích hlavních výhod je rozhraní i nápověda v češtině. Mezi zajímavé funkce patří především ukládání hesel, náhledy záložek při jejich přepínání a služba Opera Link, která umožňuje synchronizaci hlavně záložek mezi vaším mobilním zařízením a Operou na stolním počítači.

Celkově se však jedná v porovnání s ostatními o jeden z jednodušších prohlížečů, který je určen hlavně méně náročným uživatelům.

Předností Opery Mini je rozhraní v češtině

Předností Opery Mini je rozhraní v češtině

Předností Opery Mini je rozhraní v češtině

iLunascape

Hned při prvním spuštění aplikace iLunascape si jistě všimnete poněkud netradičního rozhraní, kterým je tento prohlížeč vybaven. Při horním okraji totiž nabízí jen adresní a vyhledávací řádek. Pás se záložkami a hlavními ikonami pro ovládání je umístěn při dolním okraji. Toto rozvržení je sice v porovnání s konkurencí netradiční, ale vůbec není špatné a aplikace se s ním dobře ovládá.

Díky pásu s tlačítky je navíc přístup k jednotlivým funkcím rychlejší. Mezi hlavní přednosti aplikace patří možnost otevírání oblíbených webů a hledání v nových záložkách nebo podpora rychlého rolování stránek.

iLunascape nabízí ovládací prvky netradičně při dolním okraji

iLunascape nabízí ovládací prvky netradičně při dolním okraji

iLunascape nabízí ovládací prvky netradičně při dolním okraji

Mercury Web Browser

Jedním z funkčně nejvybavenějších prohlížečů je Mercury Web Browser, který se již dost podobá klasickým desktopovým prohlížečům. Mezi unikátní funkce, které je vhodné zmínit, patří jistě posuvník, díky kterému se budete moci pohybovat po webech rychleji. Velmi dobře zpracovaný je také celoobrazovkový režim, který poskytuje více plochy k samotnému prohlížení a veškeré ovládací prvky zobrazuje nenápadně při dolním okraji.

I u tohoto prohlížeče můžete používat gesto pro snadný přesun mezi záložkami, ale i další, kterými můžete třeba zavřít záložku nebo se rychle přesunout nahoru. Součástí aplikace je nezvykle rozsáhlé nastavení, které dělá Mercury Web Browser jedním z nejlepších prohlížečů. Jednou z oblíbených funkcí může být i změna vzhledu.

V bezplatné verzi je bohužel v levém dolním okraji nestále zobrazována malá reklama.

Mercury Browser nabízí především pokročilé funkce a pohodlné ovládání i v celoobrazovkovém režimu

Mercury Browser nabízí především pokročilé funkce a pohodlné ovládání i v celoobrazovkovém režimu

Mercury Browser nabízí především pokročilé funkce a pohodlné ovládání i v celoobrazovkovém režimu

Dolphin Browser for iPad

Mezi oblíbené prohlížeče patří i jeden s delfínem ve znaku – Dolphin Browser. Je rychlý, zdarma a jednoduchý. Má však jednu funkci, díky které si zaslouží vaši pozornost. Tou je možnost tvorby vlastních gest, kterými lze ovládat prohlížeč nebo rovnou přejít na konkrétní webovou stránku. Právě tato funkce může prohlížení skutečně zrychlit.

Dolphin Browser umožňuje vytváření vlastních gest pro rychlejší ovládání

Dolphin Browser umožňuje vytváření vlastních gest pro rychlejší ovládání

Dolphin Browser umožňuje vytváření vlastních gest pro rychlejší ovládání

Duet Browser Free

Pokud vám nestačí jedna viditelná záložka, nebo pracujete-li často s více weby současně, jistě oceníte možnosti aplikace Duet Browser. Od výše představených prohlížečů se liší tím, že dělí displej na dvě části a v každé z nich zobrazuje samostatný prohlížeč. Při otočení na šířku jsou části odděleny svisle, v poloze na výšku pak vodorovně. To je vlastnost, kterou podobné prohlížeče často nedisponují. Velikost obou částí lze rovněž pohodlně měnit. V ostatních ohledech vychází aplikace ze Safari a je tedy i stejně funkčně vybavená. Nepříjemností je rovněž malý reklamní proužek při dolním okraji displeje.

Hlavní funkcí prohlížeče Duet Browser je zobrazení dvou záložek najednou

Hlavní funkcí prohlížeče Duet Browser je zobrazení dvou záložek najednou

Hlavní funkcí prohlížeče Duet Browser je zobrazení dvou záložek najednou

Doporučení na závěr

Pokud je pro vás brouzdání na internetu okrajovou záležitostí a využíváte svůj iPad jinak, jistě se spokojíte i s integrovaným prohlížečem Safari. Pokud však trávíte surfováním více času, jistě doporučujeme zvolit některou z nabízených alternativ, případně sáhnout i po placených produktech. Alternativní prohlížeče vám mohou nabídnout anonymní surfování, další gesta, snadnější přepínání mezi záložkami, off-line režim nebo třeba speciální režim pro pohodlnější čtení článků. Vyzkoušet alternativy se rozhodně vyplatí.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty