Hlavní navigace

Navigační mapy od Nokie jsou zdarma

David Sillmen

K významnému kroku se odhodlala finská společnost Nokia, která pro své přístroje vybavené GPS uvolnila navigační software a mapy zcela zdarma. Jedná se o revoluci v segmentu navigací.

Sdílet

Kdo disponuje některým z lepších telefonů značky Nokia, který má GPS modul, může se těšit z opravdu povedeného dárečku, který mu tato finská společnost nadělila. Dosti neočekávaně totiž v týdnu uvolnila veškeré navigační podklady, které do té doby prodávala za poměrně značné sumy. Uživatelé si mohli zakoupit denní, týdenní, měsíční či roční licence. To vše teď odpadá a z příslušných webových stránek je možné stáhnout si vše potřebné.

<p>&#160;</p>

V balíku toho najdete opravdu hodně, včetně mapových podkladů pro více jak sedmdesát zemí. Navigace funguje jak coby turistická, tak coby autonavigace, a to včetně hlasového vedení. Standardně se telefon s navigací spojuje se serverem pomocí WiFi nebo 3G, což předpokládá placení poplatků operátorům nebo trvalý dosah bezdrátového internetu zdarma. Kdo by však nechtěl platit vůbec nic, má možnost stáhnout si vše do Map Loaderu přímo do telefonu – pak už navigace bude fungovat jen na bázi GPS.

Podle odborníků tímto krokem způsobila Nokia velký zlom v navigačním průmyslu. Zjevně se zákazníkům snaží nabídnout zajímavou přidanou hodnotu oproti konkurentům, kteří se tak velkorysou službou zdarma pochlubit nemohou.

Navigaci zdarma si můžete stáhnout do těchto telefonů:

Nokia N97
Nokia 5800 XpressMusic
Nokia 5800 Navigation Edition
Nokia E52
Nokia E55
Nokia E72
Nokia 5230
Nokia 6710 Navigator
Nokia 6730 classic
Nokia X6

Zdroj: PCW

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty