Hlavní navigace

Navigace od Googlu nově v ČR

Dne 1. června spustil Google on-line GPS navigaci pro Českou republiku. Služba je, včetně průběžně aktualizovaných mapových podkladů, k dispozici zcela zdarma pro všechna zařízení s OS Android od verze 1.6 výše.
Martin Tábor

Sdílet

Navigace Google je součástí aplikace Mapy Google, u které je pro zpřístupnění nové služby pouze nutné provést update na poslední verzi. Stejně jako služba Mapy je i navigace pro české uživatele zcela zdarma, a to s veškerými nejnovějšími daty. Jedná se o plnohodnotnou navigaci, využitelnou jak v autě, tak i pro účely turistiky. Navigace je v české verzi výjimečná hned dvěma inovacemi, jimiž jsou funkce hlasového vyhledávání a možnost zobrazení na bázi technologie StreetView. V současné době probíhá zároveň aktualizace fotografické databáze ulic a její rozšiřování o nová zajímavá místa v Česku.

Navigace Google

V poslední době významně narůstá počet uživatelů mapových a mobilních služeb Googlu, což jen podtrhuje statistika za uplynulý rok. Z ní vyplývá celkový nárůst tuzemských uživatelů o více jak sto procent.

Stručný souhrn hlavních vlastností nové služby:

  • Vyhledávání hlasem - cílovou destinaci je možné zadat pomocí mluveného slova (funkční od Androidu 2.0).
  • StreetView - pro lepší orientaci je jednoduše možné, prohlédnout si komplikovaná místa na trase v podobě fotografických snímků.
  • Satelitní pohled - mapu je možné zobrazit v detailních leteckých snímcích a lépe tak určit celkový profil terénu.
  • Vyhledávání na platformě Mapy Google - rozsáhlá databáze firem, úřadů, restaurací atd. Veškerá data jsou průběžně aktualizována.

StreetView

Navigace dále obsahuje i testovací funkci vyhledávání zájmových bodů podél trasy, jimiž mohou být např. parkoviště, bankomaty, čerpací stanice a podobně.

Podrobnější informace o službě jsou k dispozici na této adrese.

Zdroj: Google, Inc.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty