Hlavní navigace

Nastavení ochrany přihlašování ve Windows 7

Chraňte svůj účet proti možnému přihlašování cizích uživatelů. Poslouží vám k tomu vestavěný nástroj systému Windows, který dovoluje nastavit počet neplatných pokusů o přihlášení spolu s dalšími parametry.
Martin Zachar

Sdílet

V operačním systému Windows 7 lze nastavit parametry ochrany proti přihlášení do systému jiným uživatelem. Samozřejmě, že první takovou ochranou může být nastavení silného hesla, které obsahuje malá i velká písmena, číslice a nejrůznější speciální znaky, ale takové heslo může být obtížné na zapamatování a je tady možnost, že jej zapomenete úplně a už se nikdy nedokážete přihlásit. Proto většina uživatelů volí raději jednodušší hesla i za cenu jejich možného uhodnutí jiným uživatelem.

Výchozí hodnoty zabezpečení účtů.

Pokud se pak někdo chce přihlásit na váš účet, může neustálými pokusy zkoušet uhodnout heslo jeho zadáváním na přihlašovací obrazovce. Abyste tomuto zabránili, lze si nastavit určité omezení pro přihlašování. Tyto parametry lze nastavit ve vestavěném nástroji operačního systému Windows 7, který se nazývá Místní zásady zabezpečení. Zapnete jej tak, že si otevřete menu Start a do vyhledávacího pole napíšete „m z z“ bez uvozovek (nebo klidně některou část názvu nástroje či celý název) a poté kliknete na správnou položku.

Nastavení počtu možných neplatných pokusů.

V levém panelu nového okna otevřete nabídku Zásady účtů a klikněte na položku Zásady zamčení účtů. V pravé části se vám objeví tři parametry pro nastavení ochrany. Pro zpřístupnění první a třetí možnosti musíte nejprve nastavit prostřední parametr – Prahová hodnota pro uzamčení účtu. Tato možnost udává počet neplatných pokusů před uzamčením daného účtu (kolikrát se může někdo pokusit zadat heslo před uzamčením). Nebojte se, uzamčení není natrvalo. Někdy se přece jen můžete přepsat a zadat heslo špatně i vy. Proto je zde první položka, která slouží k nastavení doby, po kterou má být účet uzamčen. Po vypršení nastaveného limitu se lze opět přihlašovat. Poslední položka pak udává dobu, za kterou se má vynulovat čítač neplatných pokusů. Ten by měl být menší nebo roven první možnosti.

Možné hodnoty nastavené pro zabezpečení účtu.

Tímto způsobem nedokážete možná zabránit někomu, aby se zkusil na váš účet přihlásit, ale určitě mu nedopřejete, aby to zkoušel neustále dokola.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty