Hlavní navigace

MS Office 2010: první servisní balíček

Martin Tábor

Microsoft přibližně rok od vydání nejnovějšího kancelářského balíku uvolnil jeho první souhrnnou aktualizace v podobě balíčku Service Pack 1. Ten obsahuje kromě kompletní sbírky doposud vydaných oprav i několik nových funkcí.

Sdílet

Office 2010 SP1 měl být uvolněn přibližně do konce června 2011, což se Microsoftu velmi přesně podařilo. Zatím je aktualizace dostupná pouze prostřednictvím manuálního stažení z oficiálních stránek, kde je k dispozici ve dvou základních verzích, a to pro 32 a 64bitový Office. Zařezení do automatického aktualizačního kanálu Microsoft Update čeká první servisní balíček až s odkladem několika týdnů. To umožňuje větším společnostem podniknout přípravné kroky pro jeho nasazení.

<p>&#160;</p>

MS Office 2010 – Word

Service Pack obsahuje již tradiční souhrn veškerých bezpečnostních a dalších aktualizací. Zároveň však přichází i s některými novými funkcemi, z nichž můžeme zmínit např. lepší kooperaci s on-line webovými aplikacemi typu Office Web Applications. Byla přidána podpora pro přístup k SharePointu a Office Web Applications skrze Internet Explorer 9 a zároveň nově i nativní podpora pro konkurenční prohlížeč Google Chrome. Zahrnuta je nově i integrace placené cloudové služby Office 365.

Kompletní seznam změn, obsaženích v MS Office 2010 SP1, je k dispozici pod tímto odkazem.

Zdroj: office.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty