Hlavní navigace

Možná známe přesný termín vydání Windows 10

Microsoft není ve věci termínu uvedení Windows 10 o nic konkrétnější než doposud, avšak Informační embargo možná omylem prolomila šéfka společnosti AMD. Dle jejího "mínění" budou Desítky na trhu koncem července.
Martin Tábor 3. 5. 2015

Sdílet

Šéfka společnosti AMD během rozhovoru možná nechtěně naznačila, kdy se objeví finální Windows 10. Z jejího vyjádření nepřímo vyplývá, že by měl finální systém dorazit již koncem července, což je vzhledem a aktuálnímu stavu veřejných buildů již velice brzy. Microsoft sice opravdu zrychlil tempo dodávání nových testovacích sestavení, ale Desítky jsou zatím nepříliš stabilní a dokonce i základní ovládací prvky jako nabídka Start oplývají řadou bugů, kvůli niž si třeba často nespustíte ani požadovanou aplikaci.

Finální Windows 10 – ilustrační obrázek

Červencový termín by ovšem mohl skutečně platit – na aktuálně probíhající konferenci BUILD 2015 jej v podstatě potvrdil i Microsoft. Rozhodně se má jednat o letní měsíce. Ve výsledku to znamená, že finální RTM sestavení musí být hotovo do několika týdnů, aby stihlo s předstihem zamířit k výrobcům hardware. V Redmondu tak možná aktuálně pracují i na vícesměnný režim. Microsoft pak ale rovněž zmínil, že letní termín se vztahuje jen k „desktopové“ variantě Windows 10. Zájemci o mobilní variantu si budou muset  bohužel počkat o něco déle.

Zdroj: techspot.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty