Hlavní navigace

Mozilla zrychluje Firefox pro Android

Martin Tábor

Ředitel firemní divize pro Firefox, Johnathan Nightingale, v krátké zprávě oznámil, že Mozilla plánuje snížit modifikovatelnost uživatelského rozhraní Firefoxu ve snaze zlepšit jeho výkonnostní potenciál na chytrých telefonech.

Sdílet

Jedním z velkých a v podstatě zásadních problému mobilní verze webového prohlížeče Firefox je jeho značná náročnost na systémové prostředky zařízení. V prvé řadě se jedná o především o relativně předimenzované nároky na operační paměť. V případě Firefoxu pro mobilní systém Android se tak dnes jedná o jeden prohlížečů, který má vůbec největší hardwarové požadavky a tím pádem na většině mobilních zařízení i poměrně pomalou odezvu na akce uživatele.

Firefox Android

Nová verze mobilního Firefoxu by se tak měla stát značně odlehčenou, čehož chce Mozilla dosáhnotu redukcí nabízených funkcí. Zmizet by měla značná část možností, jak přizpůsobit uživatelské rozhraní, což se dotkne především zásuvných modulů. Veškerá rozšíření pro současnou verzi se tak spolu s realizací zamýšlené revize kódu stanou zcela nekompatibilní a vývojáří budou muset vydat aktualizovaný add-on, u nějž bude možná v mnohých případech nutné i do jisté míry omezit obsažené funkce. Mozilla tak chce nepochybně srovnat krok s konkurencí a učinit z mobilního Firefoxu svižný prohlížeč, který půjde bez problémů používat na mnohem větším počtu přístrojů než je tomu dnes.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty