Hlavní navigace

Mozilla si vybrala nové logo. Jak jste hlasovali vy a které vyhrálo?

O prázdninách loňského roku jsme psali o anketě vyhlášené Mozillou. Jejím smyslem bylo získání nové loga či vlastně celé grafické indentity a aktuálně již nezbývá, než informovat o výsledku (ten skutečně se dostavil).
Martin Tábor 13. 3. 2017

Sdílet

Před osmi měsíci jsme tak trochu naskočili na vlnu vyvolanou nadací Mozilla a na náš web umístili vlastní hlasování o novém logu pro „ještěrku“. Mozilla má totiž na svědomí především prohlížeč Firefox, ale její působnost je širší. Za všeobecnou známostí loga Firefoxu však brand samotné Mozilly dosud značně pokulhával, což se snad do budoucna změní.

Sedm původních uchazečů o ruku Mozilly
 

Libovolní uživatelé internetu mohli psát Mozille svůj názor, avšak naše vlastní anketa je dostupná v původním článku. V anketě do dnešního dne hlasovaly necelé dvě stovky čtenářů a zde tedy již slibované vyhlášení:

Jak vidno, s oficiálním vítězem nakonec volba našich čtenářů nijak zvláště nekoresponduje, ale právo vyjádřit se měl celý svět a především Mozilla samotná. V dalších kolech, kde již nebylo uchazečů sedm, ale méně, navíc tvůrci své návrhy ještě poupravili, a tak ve finále vlastně soutěžila jiná grafika než v červenci.

Mozilla – nová grafická identita

Konec konců, finální podoba je už nasazená na webu mozilla.org a nevypadá vůbec špatně. Řekli bychom, že odpovídá hlavnímu zaměření nadace – software pro internet. K výběru se určitě přistoupilo zodpovědně. Celý zdlouhavý proces by měl Mozille pomoci obstát v těžkém konkurenčním boji a získat pozornost i podporu široké veřejnosti. To byl konečně hlavní a možná jediný účel.

Zdroj: mozilla.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty