Hlavní navigace

Mozilla přemýšlí o zrušení čísel verzí

V Mozille se zvažuje zrušení označování jednotlivých verzí Firefoxu v dialogu "O aplikaci" číslem. Tento krok by se mohl stát zajímavým precedentem, avšak dosud není jisté, nakolik je zmíněná myšlenka v současné době reálná.
Martin Tábor 18. 8. 2011

Sdílet

Nápad se zrodil v hlavě Alexe Limiho, ředitele pro použitelnost produktů Mozilly. Celá myšlenka by šla vyjádřit jako záměr, odstranit z dialogu „O aplikaci“ číslo aktuálně nainstalované verze a tento prvek nahradit textem, který by koncového uživatele prohlížeče informoval o tom, zda používá poslední verzi programu a zároveň oznámil, kdy došlo k poslední kontrole na dostupnost novější verze. V každém případě se zatím jedná o dlouhodobou vizi, která časem může být realizována, ale také nemusí. Minimálně následujících dvou vydání, kterými se stanou Firefox 7 a 8, se novinka týkat nebude.

Mozilla Firefox 6

Je dobré zmínit, že k podobnému kroku se zatím neodhodlal žádný konkurenční prohlížeč, nevyjímaje Google Chrome. Ten má přitom mnohem kratší intervaly vydávání nových majoritních verzí než Firefox, a to i po přechodu Mozilly k novému vývojovému cyklu. Tento krok by mohl rovněž přidělat další vrásky na čele IT manažerům velkých firem, pro něž bylo nedávnou nemilou zprávou ukončení podpory starších verzí Firefoxu, kdy se tak poslední doposud udržovanou legacy verzí stala větev 3.6 (aktuálně ve verzi 3.6.20).

Zdroj: theinquirer.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty