Hlavní navigace

Mozilla představila své plány pro Firefox 4

Společnost Mozilla představila své plány pro čtvrtou verzi prohlížeče Firefox. Vize má Mozilla velkolepé, zvláště když si pomalu ale jistě buduje mezi uživateli velmi výrazné zastoupení na tržním podílu ve využívaných prohlížečích.
David Procházka 12. 5. 2010

Sdílet

Včera jsme vás informovali o zbraních, které využije Microsoft při zavedení deváté verze Internet Exploreru. Je zřejmé, že i když se Microsoft posune dopředu, konkurenti se jej budou snažit předběhnout, a dlužno dodat, že jim to asi příliš práce nedá. 

Zde jsou hlavní plány Mozilly pro Firefox 4:

  • Rychlost: Firefox 4 musí být ultra-mega rychlý
  • Výkon: Využití všech moderních webových standardů jako je HTML5
  • Empatie: Uživatel se musí v prohlížeči cítit jako doma
     

 

 

Výrobci prohlížečů obvykle neuveřejňují své plány s další verzí, zvláště, když do vydání zbývá ještě několik měsíců. Mozilla se ale od ostatních liší a hrubé rysy Firefoxu 4 zveřejnila v prezentačním materiálu (anglicky). Tak jako tak se na trhu s prohlížeči asi odehraje velká bitva. Například Google Chrome stále tlačí na pilu a dotahuje Firefox v řádech procent za rok. Obecným trendem je ale komunikovat se zákazníky a informovat o aktualitách z vývoje. Mozilla tyto informace zpřístupňuje na vývojářském diskusním fóru.

Zdroj: Mozilla

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty