Hlavní navigace

Mozilla pogratulovala týmu IE10

Mozilla možná obnovila tradici zasílání slavnostního dortu k příležitosti vydání nové verze Internet Exploreru. Před přechodem Firefoxu na zkrácený vývojový cyklus, tento zvyk dodržoval i Microsoft.
Martin Tábor

Sdílet

Před nepříliš dlouhým časem měl vývojářský tým Internet Exploreru ve zvyku, posílat do Mozilly dort k příležitosti vydání každé hlavní verze prohlížeče Firefox. Časy se však mění a od doby, kdy se Mozilla rozhodla v rámci konkurenčního boje pro přechod na zkrácený vývojový cyklus, v němž je nová „major“ verze vydávána v podstatě každý měsíc, Microsoft tradici zasílání dortů přerušil. V podstatě se jednalo o relativně rozumný krok a Microsoft si vývojářů konkurenční firmy zřejmě cení natolik, aby mu leželo na srdci jejich fyzické zdraví a vzhled.

Dort od Mozilly pro tým IE10

Spolu s vydáním nové verze Windows však tentokrát oslavují příchod nového webového prohlížeče v Redmondu. Jak známo, součástí Windows 8 je Internet Explorer 10, který se začátkem prodeje „osmiček“ stal oficiálním nástupcem IE9. Tato událost neušla vývojářskému týmu Firefoxu a jeho členové se rozhodli v podstatě pogratulovat svým protějškům z Microsoftu stejně svérázným způsobem. Pravdou je, že pakliže hlavní verze prohlížeče vychází jednou za několik let, je udržování takovéto tradice mnohem jednodušší. Nadcházející Firefox 17 bude však druhým vydáním s prodlouženou podporou, čehož by při troše dobré vůle mohli v Microsoftu využít a Mozille tak její gesto oplatit.

Zdroj: twitter.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty