Hlavní navigace

Mouse Extender - pro rychlejší přístup k aplikacím i souborům

Zvyšte efektivitu své práce a nehledejte složitě zástupce pro spouštění aplikací. Stačí jedno kliknutí a vše budete mít ihned k dispozici. Vyzkoušejte užitečný panel zástupců, na který si tak snadno zvyknete.
Roman Polášek 3. 12. 2011

Sdílet

Základem efektivity práce na počítači je dostatečná rychlost v činnostech, které uživatel provádí často. Není totiž nic horšího, než se neustále zdržovat zdlouhavým proklikáváním adresářovou strukturou, nebo hledáním zástupce pro spuštění konkrétní aplikace. Vše lze přitom urychlit pomocí různých panelů zástupců. Těchto aplikací existuje spousta a každá nabízí trochu odlišný způsob urychlení. Patří mezi ně i Mouse Extender, který umožňuje vytvoření speciálního panelu, na který lze umisťovat libovolné zástupce a velmi pohodlně se s ním pracuje.

Zástupce, složky i webové odkazy na jediný panel

Aplikaci si můžete už tradičně stáhnout z odkazu pod článkem. Po stažení stačí archiv rozbalit a přímo spustit aplikaci. Výhodou je, že nemusíte vůbec nic instalovat, či můžete program přenášet na některém přenosném zařízení.

Ukázka použití pro zástupce často spouštěných aplikací

Ukázka použití pro zástupce často spouštěných aplikací


Ukázka použití pro zástupce často spouštěných aplikací

Po spuštění program čeká, až kliknete kolečkem myši. V ten moment se na obrazovce objeví samotný panel, který je veškerým grafickým rozhraním programu. Při prvním spuštění však neobsahuje žádné zástupce pro spouštění aplikací. Pouze menu o třech tlačítkách pro vyvolání ovládacích panelů, restartování počítače a vyvolání vypnutí, spánku či hibernace. 

Pokročilé možnosti vypnutí počítače

Pokročilé možnosti vypnutí počítače

Pokročilé možnosti vypnutí počítače

Abyste mohli s panelem od začátku pohodlně pracovat a přidat na něj odkazy, doporučuji jej nastavit jako neustále viditelný pomocí ikonky připínáčku. Tak panel nezmizí při kliknutí mimo něj. Poté můžete začít umisťovat na panel zástupce pro spuštění programů, odkazy na složky nebo odkazy na internetové stránky.

Použití panelu pro uložení oblíbených internetových stránek

Použití panelu pro uložení oblíbených internetových stránek

Použití panelu pro uložení oblíbených internetových stránek

Samotné přidávání položek je velmi snadné. Jednou možností je metoda táhni a pusť. Stačí myší uchopit soubor, zástupce programu nebo ikonu z adresního řádku internetového vyhledávače a přetáhnout na panel. Automaticky se vytvoří zástupce pro spuštění vybrané cesty či adresy. Druhá možnost přidání je přes kontextovou nabídku. Kliknete-li na panel pravým tlačítkem myši, objeví se všechny zmiňované možnosti.

Přidané ikony na panel jsou řazeny automaticky za sebe. Vy můžete jejich přetažením měnit samozřejmě pořadí. Upravit lze i jednotlivé zástupce. Měnit lze cestu, jejich ikonu, podle které je lze snadno rozeznat, a také parametry, se kterými má být položka spuštěna.

Kategorie pro lepší přehlednost

Pokud umístíte na panel více zástupců, zřejmě už nebude nejjednodušší se v nich vyznat. A právě proto umožňuje panel vytvářet záložky. Jsou umístěny v záhlaví panelu a nové lze vytvářet opět přes kontextovou nabídku pravého tlačítka myši. Vytvořit si tak můžete například speciální záložku pro aplikace, další pro složky a jednu pro oblíbené internetové stránky. Způsob, jakým se záložkami naložíte, je jen na vás.

Kontextová nabídka pro přístup ke všem možnostem

Kontextová nabídka pro přístup ke všem možnostem

Kontextová nabídka pro přístup ke všem možnostem

Rychlost a pěkné zpracování v jednom

Aplikace Mouse Extender je jednou z těch, které se podařilo dosáhnout vysoké rychlosti i při hezkých grafických efektech. Veškeré akce a vizuální efekty jsou plynulé a to jen umocňuje celkově dobrý dojem z kvalitně vytvořené aplikace. Zapnout lze rovněž hardwarovou akceleraci, avšak i bez ní je aplikace dostatečně plynulá. Tato možnost je tak spíše pomyslnou třešničkou na dortu.

Nastavení aplikace ukrývá například možnost hardwarové akcelerace

Nastavení aplikace ukrývá například možnost hardwarové akcelerace

Nastavení aplikace ukrývá například možnost hardwarové akcelerace

Možnosti nastavení

Opomenout nelze ani další možnosti nastavení programu. I když se aplikace neinstaluje, je možné zapnout její automatické spouštění po startu. Můžete vypnout zobrazení systémových tlačítek, pokud je nebudete používat. Rovněž můžete skrýt tlačítko v pravém horním rohu, které způsobuje zavření aplikace. Nejzajímavější možností avšak jistě bude až poslední záložka v nastavení, která umožňuje změnu tlačítka, po jehož stisknutí se panel zobrazí. Ve výchozím nastavení je panel zobrazován při kliknutí kolečkem myši. To je však poněkud nešťastné, pokud jste zvyklí používat kolečko pro jiné účely. Naštěstí je možné tuto volbu změnit. Buď můžete zkratku doplnit o stisk některé klávesy, nebo lze akci nastavit na jiné tlačítko myši (kromě levého a pravého), pokud je jím vaše myš vybavena.

Panel s připnutými zástupci pro otevření složek

Panel s připnutými zástupci pro otevření složek

Panel s připnutými zástupci pro otevření složek

Česky, zdarma a přesně podle vašeho přání

Mouse Extender se jistě řadí mezi ty nejpovedenější aplikace, které jsou určeny k rychlému spouštění aplikací. Je bezplatný a navíc je jeho rozhraní přeloženo do českého jazyka, takže práce s ním je opravdu snadná. Je nástrojem, se kterým můžete dosáhnout mnohem vyšší efektivity práce a nebudete se již zdržovat se stále stejnými a zdlouhavými úkony. Ty lze nyní značně urychlit použitím tohoto panelu, na který lze umístit cokoliv a jeho chování lze do značné míry přizpůsobit přesně podle svých zvyklostí. Věřím, že Mouse Extender může být užitečným pomocníkem mnohých uživatelů, a proto jej vřele doporučuji k vyzkoušení.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty