Hlavní navigace

Mobilní Skype nově umožňuje skupinové videohovory

Martin Tábor

Microsoft cca před měsícem slíbil, že zpřístupní skupinové videohovory i v mobilní aplikaci pro Android i iOS. Tak se stalo právě dnes a volba by se měla během týdne aktivovat všem uživatelům v USA i Evropě.

Sdílet

Microsoft dle příslibu konečně spustil funkci skupinových videohovorů ve Skype pro AndroidiOS. Videohovory přes Skype slaví desetileté výročí, avšak historie skupinových videohovorů je mírně odlišná – nyní se jich dočkají i mobilní aplikace, a to vč. platformy Windows 10 Mobile. Novinka by měla být dostupná všem uživatelům v USA a Evropě během jednoho týdne a celosvětově pak do konce března.

Skupinový videohovor Skype

Ačkoli je Skype asi nejznámější aplikací pro VoIP, na mobilní plaftormy nepřichází se skupinovými videohovory jako první. Alespoň na Androidu již tuto funkci zvládá služba Hangouts od Googlu, s jejíž pomocí můžete do jednoho hovoru snadno zapojit až deset lidí s webovou kamerkou. Ve službě však musí být registrováni, a to i prostřednictvím sociální sítě Goole+. Skype je tedy se svou třísetmilionovou „komunitou“ zcela jinde.

Zdroj: theverge.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty