Hlavní navigace

Mobilní Skype 6.0 se přizpůsobuje platformám

Martin Tábor

Softwarový svět Microsoftu se mění. Windows 10 přenesly původně celoobrazovkové univerzální aplikace na plochu a paradoxně nadešel také konec "moderního" Skypu. Mobilní verze se od sebe nyní vzdalují a přejímají vzhled každé jednotlivé platformy.

Sdílet

Microsoft vydal šestou verzi Skypu pro AndroidiOS od Applu. Hlavní změnou oproti dosavadní praxi je asi přizpůsobení vzhledu nativnímu stylu každé z konkurenčních platforem, takže mobilní Skype již nemá jednotný vzhled pro každý mobilní systém. Tento krok samozřejmě znamená velkou změnu pro vývojáře Skypu, ale uživatelům jeho používání určitě zpříjemní. Nehledě na to, že „zvyk je železná košile“, uživatelé Androidu a iOS jsou zkrátka zvyklí na trochu jiné GUI.

<p>&#160;</p>

Skype 6.0 pro Android v Material Designu

Na Androidu tak Skype 6.0 konečně zohlednil styl Material Design a přibylo např. hlavní kulaté tlačítko. Mezi další novinky patří:

  • plošší grafické rozhraní po vzoru Material Designu,
  • plovoucí kulaté tlačítko s rychlými akcemi,
  • vylepšené vyhledávání – rychlejší nalezení kontaktů a starších zpráv,
  • přehlednější zobrazení notifikací nepřečtených zpráv.
<p>&#160;</p>

Skype 6.0 pro iOS

Verze pro iOS je té pro Android zcela poplatná až na to, že aplikace zapadá zase do „jablečného“ prostředí. Z verze 6.0 lze sdílet polohu, posílat velké emotikony, zobrazovat náhledy webových odkazů nebo jednoduše posílat a přijímat fotografie. Z iPadu lze nově vytvořit skupinovou konverzaci nebo videohovor. Největším úkolem je však nyní zcela nová verze Skypu pro Windows 10 Mobile, která bude nedílnou součástí nového systému. Snad příjemně překvapí a Skype na mobilní platformě Microsoftu již nebude jen chudým příbuzným starších odnoží.

Zdroj: skype.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty