Hlavní navigace

Mobilní klávesnice SwiftKey patří nově Microsoftu

Jednou z nejlepších a nejrozšířenějších klávesnic pro smartphony a tablety je bezesporu SwiftKey. Svědčí o tom i fakt, že stejnojmennou společnost nyní koupil Microsoft v přepočtu cca za 6 mld. korun.
Martin Tábor

Sdílet

Někdy nevadí, že nemáte dobrý nápad, ale bohatě stačí, když jej má někdo jiný. Tedy jen v případě, že máte naopak dostatek peněz. V Redmondu jsou klávesnice vývojářů zřejmě plně vytíženy psaním kódu pro Windows 10 Mobile či letní upgrade Redstone, a tak se firma poohlíží po alternativních možnostech. Ve světě velkého businessu je oblíbenou metodou skoupit nadějnou konkurenci, čímž se ji jednak zbavíte a jednak získáte další know-how. Další možností je např. podání patentové žaloby a konkurenční firma s méně vyspělým právním oddělením se s vámi „dohodne“ i na nižší ceně.

Představení SwiftKey Keyboard

SwiftKey patří již roky mezi nejlepší klávesnice nejen pro Android, ale i iOS, a to hlavně díky vyspělým predikcím a pohodlnému rychlému psaní. Relativně nedávno pak SwiftKey oznámila i nový produkt SwiftKey Neural, který staví na zcela novém algoritmu a mohlo by jít o technologickou revoluci v dotykových klávesnicích. Zatím je jen v testovacím, byť veřejném, alpha vydání, ale možná je pravým důvodem, proč se Microsoft rozhodl celou firmu koupit. Nezbývá než věřit, že SwiftKey bude nadále dostupná i pro „konkurenční“ platformy a časem se nezabydlí jen ve Windows.

Zdroj: swiftkey.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty