Hlavní navigace

Mobilní aplikace Účtenkovka rozdává výhry, ale také špicluje

Ministerstvo financí rozjelo "Sportku" i pro zodpovědné občany, kteří nechtějí utrácet za hazardní hry. Jmenuje se Účtenkovka a jak název napovídá, k účasti v loterii postačí jakákoliv běžná účtenka vystavená po 1. říjnu. Vše má ale své "ale".
Martin Tábor 14. 10. 2017

Sdílet

Když si uděláte exkurzi po prodejnách tiskovin, benzinových pumpách nebo zavítáte jen na poštu, rychle se přesvědčíte, že „hazard“ je v Česku velmi „in“. Svědčí o tom nabídka nespočtu stíracích losů a takřka všudypřítomný žlutý terminál společnosti Sazka (kdyby jste se chtěli více zajímat, patří miliardáři Karlu Komárkovi, který je dle odhadů jen o málo chudší než někdejší ministr financí Babiš). Úctenkovka je vlastně také loterie, ale nezaplatíte za ni ani korunu navíc. Jako los totiž postačí účtenka za běžné zboží, kterou jen musíte včas před slosováním zaregistrovat. První výherce budeme znát 15.11. a losovat se bude z účtenek vydaných v říjnu. O pravidlech i cenách si můžete počíst.

Aplikace Účtenkovka pro Android

A na to dnes máte vlastně dvě možnosti. Buďto webové stránky uctenkovka.cz (což může být např. v obchodu značně nepohodlné), anebo mobilní aplikaci pro Android, iOSWP. Jediným problémem je to, že druhý způsob také není závratně pohodlný. První verze aplikace své uživatele navíc v podstatě mohla špehovat, protože měla příliš mnoho systémových oprávnění. Těžko říci, k čemu např. potřebovala přístup k hovorům. Po negativním ohlasu však Ministerstvo zareagovalo rychle a firma, která má vývoj na starost, vydala verzi 1.0.1, která je již skromnější. Registrace nové účtenky může proběhnotu skrze OCR (rozpoznávání textu přes kamerku), nicméně to není neomylné. Účtenkám by dle našeho názoru určitě prospěl QR kód.

Zdroj: twitter.com/minfincz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty