Hlavní navigace

Minecraft patří Microsoftu. Díky 2,5 miliardám dolarů

Mojang je původem švédská společnost, jež stojí za vytvořením známé hry Minecraft. Tvůrci však nedávno museli volit mezi 2,5 miliardami od neméně známé americké korporace nebo svou nezávislostí. Výsledek je již znám.
Martin Tábor 17. 9. 2014

Sdílet

Snad každý alespoň slyšel o světově proslulém Minecraftu, který přišel na svět v roce 2009 a po herním poli se s úspěchem pohybuje dodnes. Komunita hráčů a fanoušků je velmi široká a aplikace má porty, které pracují třeba na systémech Android a iOS. I proto zřejmě o hru projevil zájem sám Microsoft, který z ní chce udělat jedno z lákadel pro uživatele nejnovější konzole Xbox. Ta zaznamenala, možná i naproti očekáváním samotného Redmondu, úspěch, avšak v oblasti herních titulů je situace mnohem horší. Právě z Minecraftu by se tak mohlo stát jedno z největších lákadel blízké doby a reputace Microsoftu by mohla být částečně spasena.

Minecraft pro Xbox – ilustrační obrázek

Na druhou stranu, jednou z předností Minecraftu byla i jeho dosavadní nezávislost na velkých světových společnostech, která je již díky 2,5 miliardám amerických dolarů definitivně minulostí. Minecraft je se stal součástí Microsoft Studios a komunita tak může pouze doufat, že tento fakt proslulému hernímu dílu nijak neuškodí. Sám Microsoft slibuje, že Minecraft zůstane i nadále multiplatformní a vývoj pro Android a iOS nebude nijak trpět. Zatím si však hra nerozumí s platformou Windows Phone a spekulovat tak lze o tom, že i to se změní. Každopádně – cílem číslo jedna je aktuálně Xbox.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty