Hlavní navigace

Microsoft začal automaticky instalovat SP1 do Windows 7

Z Redmondu začala k uživatelům Windows 7 bez prvního servisního balíčku proudit příslušná aktualizace. SP1 byl pochopitelně skrze Windows Update k dispozici již dlouho, avšak musel být vybrán k instalaci uživatelem. Právě to se teď konečně změnilo.
Martin Tábor 19. 3. 2013

Sdílet

Service Pack 1 pro „Sedmičky“ je k dispozici již přes dva roky a uživatelé, kteří jeho instalaci ještě nepotvrdili, tak měli učinit pochopitelně již dávno. V současnosti se tedy SP1 nenachází spíše na počítačích těch technicky méně zdatných, případně pak na firemních strojích, o něž se nikdo nestará nebo díky specifickému využití nespadají do zájmového okruhu správce sítě. Bez SP1 do Windows 7 např. nejde nainstalovat ani nedávno vydaný Internet Explorer 10 apod.

Windows 7 s aktualizací SP1

Právě korporátní uživatelé jsou pro Microsoft jedním z hlavních zákazníků, z čehož vychází i tradiční přístup firmy k otázkám zpětné kompatibility. Existuje opravdu málo operačních systémů, kde na nejnovějším vydání téměř bez problémů běží více než jednu dekádu staré aplikace a u 32 bitových verzí Windows je pak zpětná kompatibilita někdy skutečně zarážející. V případě Service Packu se jedná o poměrně velký zásah do systému, který si Microsoft  zkrátka nedovolí bez informovaného souhlasu uživatele. Doposud bylo tudíž nutné danou aktualizaci ručně vybrat a potvrdit a nynější změna přichází v důsledku konce podpory „čistých“ Windows 7 RTM. Ten je totiž stanoven již na 9. dubna 2013.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty