Hlavní navigace

Microsoft v úterý opraví čtyři chyby

Jako každý měsíc, i druhé úterý v listopadu Microsoft uvolní sadu aktualizací pro své produkty, především z řad operačních systémů. Tentokrát se bude jednat o mnohem menší balíček než v měsíci předchozím, konkrétně o zalepení čtyř bezpečnostních děr.
Martin Tábor 6. 11. 2011

Sdílet

Nejdůležitější bezpečnostní oprava se bude týkat nových operačních systémů Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2. Tato chyba je označena jako kritická a má tak nejvyšší prioritu. Umožňuje totiž údajně proniktuní útočnika do systému s následným kompletním převzetím kontroly, včetně instalace jakéhokoli dalšího škodlivého kódu. Jedna z oprav je označena jako středně závažná ovšem zbývající dvě mají již opět vysoké bezpečnostní riziko a v žebříčku nebezpečnosti se drží hned na druhé příčce za prvním nalezeným problémem.

Windows Update

Zajímavý je rozdíl mezi počtem aktualizací za říjen a plánovaným počtem pro tento měsíc. Balíček o rozsahu čtyř záplat skutečně nepatří k těm největším, ale nejdůležitější je to, že tak neobsahuje opravy některých bezpečnostních chyb, které již byly rovněž odhaleny a jsou obecně známy. Např. trojan Duqu využívá zranitelnosti v jádře Windows 7, pomocí níž je schopen proniknout do operačního systému skrze dokument programu Word. Např. tento problém Microsoft pravděpodobně vyřeší separátně nebo bude obsažen až jako součást prosincového balíčku aktualizací.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty