Hlavní navigace

Microsoft uvolnil hezčí Windows 10 build 10061

Další sestavení, jež se objevilo na Windows Update, nese číslo 10061 a oficiálně je tedy o nějakých dvanáct buildů dál než minulé Technical Preview. Změn si lze všimnout na první pohled, jelikož vývojáři hodně zapracovali na uživatelském rozhraní.
Martin Tábor

Sdílet

Testeři Windows Technical Preview si mohou od včera skrze Windows Update stáhnout sestavení 10061, které je zatím v kanálu Fast. Zajímavý je pokrok ve vzhledu GUI,  které konečně v celkovém dojmu neuráží. Je bohatší o různé animace, poskytuje více možností osobního nastavení a v neposlední řadě stojí o něco přehlednější nabídka Start. S ikonkami si však v Redmondu hrají snad každý den a Koš nyní vypadá opět stejně, jako v jednom z neoficiálních buildů, datovaného cca měsíc zpět. Hojné spekulace, že někde v trezorech firmy leží „ty pravé“ ikony, tedy klidně mohou být založeny na pravdě, ale nabízí se spíš to, že designéři zkrátka zkouší různé možnosti a např. sbírají i ohlasy uživatelů skrze službu Feedback.

Windows 10 build 10061

Nová nabídka Start dostala zajímavé animace, díky nimž působí práce se systémem mnohem dynamičtěji. Pakliže by však na druhou stranu nešly efekty vypnout či alespoň změnit jejich chování, může být pro někoho tento prvek rušivý – zvláště při častém vstupování do nabídky programů. Celý Start nově automaticky přizpůsobuje svou velikost zobrazenému obsahu a lze jej upravit i klasickým tažením za okraj. Zatímco výška je zcela v rukou uživatele, do šířky lze zatím přepínat mezi módem s jedním sloupcem dlaždic či dvěma. Hlavní panel pak dostal tmavší kabátek, což působí seriózním a modernějším dojmem.

Windows 10 build 10061 – Kalendář a Pošta

Aplikace Počasí (Weather) již také implementuje „hamburgerovou“ nabídku v levém horním rohu – ta ve Windows 10 asi zcela nahradí dolní pás nabídek z designu Metra (Win 8.x a RT), který dělal uživatelům zvyklým na konkurenční platformy údajně ergonomické obtíže. Aplikace Windows 10 se vůbec postupně převlékají do stejného hávu a v buildu 10061 můžete vyzkoušet ještě novou Poštu či Kalendář (vč. podpory služeb Googlu).

Zdroj: blogs.windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty