Microsoft snižuje počet pracovních míst

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Celosvětová ekonomická krize se bohužel dotýká každého z nás a všech komodit. Včera se zprávou o propouštění přišel i Microsoft, který má v průběhu následných měsíců opustit více než pět tisíc zaměstnanců.
Leoš Vychodil 23. 1. 2009

Sdílet

Dle zprávy, která se objevila v médiích, má v následných 18-ti měsících tohoto giganta opustit více než pět tisíc zaměstnanců. Snížení stavu přitom postihne všechny pozice, včetně managementu, právního oddělení, výzkumu a vývoje, marketingu až po řadové zaměstnance.

Jak prohlásil šéf impéria Stave Ballmer „naše společnost není imunní vůči celosvětové situaci a dopadům na ekonomiku“, i tak je však přesvědčen o síle Microsoftu, jeho portfolia a postavení na trhu.

Připomeňme jen, že za loňský rok činil obrat Microsoftu 16,6 miliardy amerických dolarů, přičemž čistý příjem činil 4,17 miliardy USD. Samozřejmě na toto prohlášení reagovaly i světové burzy.

Autor článku