Hlavní navigace

Microsoft Security Essentials 4.1

Microsoft vydal upgrade pro svůj antivirus Security Essentials, který je dostupný většině uživatelů Windows zdarma. Výjimkou jsou zatím Windows 8, které obsahují vylepšený Windows Defender.
Martin Tábor 29. 9. 2012

Sdílet

Microsoft vydal před pár dny větší aktualizaci pro svůj freewarový antivirus MS Security Essentials, který tak povýšil o jednu desetinu na verzi 4.1. Jedná se o nástroj, který v sobě oproti Windows Defenderu (představen poprvé jako integrovaná součást Windows Vista) spojuje jak nástroje pro boj se spywarem, tak i antivirus. O tom, jak si bezplatné řešení od Microsoftu stojí při porovnání s konkurencí, se stále diskutuje, avšak faktem je, že od vydání Security Essentials získali nejen nenároční uživatelé Windows další bezplatný bezpečnostní nástroj, který je určitě použitelný.

MS Security Essentials 4.1.522.0

I kvůli tomu se zdálo, že ve Windows integrovaný Windows Defender již v podstatě postrádá smysl, avšak právě jako „Windows Defender“ se Microsoft rozhodl pojmenovat  integrovaný bezpečnostní program ve Windows 8, který je víceméně postaven na Security Essentials, avšak nese název starší aplikace. Pro Windows 8 tak není Security Essentials určen a nelze jej nainstalovat. Přítomný modernizovaný Windows Defender je však v RTM buildu ve verzi 4.0. To odpovídá starší verzi Security Essentials a užívatelé, kteří testují ukázkovou verzi „osmiček“ si tak budou zřejmě muset na aktualizace Defenderu nějakou chvíli ještě počkat nebo zvolit konkurenční řešení.

Zdroj: neowin.net

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty