Hlavní navigace

Microsoft pracuje na novém Windows Defenderu

<p>&#160;</p>
Nástroj Windows Defender je integrovanou součástí desktopového operačního systému firmy Microsoft již od předešlé verze Vista. V současné době Microsoft chystá jistou reinkarnaci programu v podobě Windows Defender Offline.
Martin Tábor 13. 12. 2011

Sdílet

Windows Defender je bezpečnostní aplikace, která má v počítači běžících pod Windows pracovat jako základní ochrana před napadením malwarem, a to především v podobě spyware. S mnohem širším spektrem funkčnosti a detekovaných hrozeb přišel již před delší dobou antivirový program Microsoft Security Essentials, který je pro uživatele legálních kopií Windows k dispozici rovněž zcela zdarma, ale na rozdíl od předešlé aplikace již není defaultně součástí instalace a je nutné jej stáhnout. O své existenci dá vědět i prostřednictvím automatické služby Update jako volitelná aktualizace.

Windows Defender Offline

Jak již bylo zmíněno, Microsoft v současné době připravuje nový produkt, který je zatím stažitelný ve verzi beta a je založen právě na letitém Windows Defenderu, a to přesto, že je ve vývoji i budoucí čtvrtá verze MS Security Essentials. Tzv. Windows Defender Offline bude program, který půjde spustit samostatně z přenosného média ještě před samotným startem opračního systému a tak bude sloužit k odstraňovaní malwaru, který po nabootování samotného OS již nejde jednoduše odstranit či detekovat. Pro spuštění bude možné využít jak optické médium, tak flash disk, přičemž potřebné volné místo se bude pohybovat kolem 300 MB. Nezbývá než počkat, jestli utilita najde v konkurenci jiných zaběhlých produktů své využití.

Zdroj: engadget.com

Autor článku