Hlavní navigace

Microsoft má velké soudní problémy

Microsoftu se v poslední době objevují velké problémy s pojmenováním svých klíčových služeb. Spory dokonce došly až tak daleko, že se nimi musel zabývat až evropský soud v Lucembursku.
Coudy 15. 5. 2015

Sdílet

Microsoft teprve nedávno dokončil přejmenování svých webových služeb, jejichž názvy kolidovaly s názvy jiných firem. Uživatelé se tak nuceně museli rozloučit s velmi populárním uložištěm SkyDrive a webovými kancelářskými aplikacemi Office Web Apps. Jako kompenzaci alespoň Microsoft zvýšil velikost webového prostoru.

Prohraný spor o název Sky

Loňský prohraný soudní spor s britskou televizní společností British Broadcasting Group o název Sky donutil Microsoft k přejmenování svého webového uložiště SkyDrive. Jak už všichni víme, zvoleno bylo jméno Onedrive. Neoficiálně se jméno vědělo již začátkem tohoto roku a oficiálně potvrzeno bylo teprve nedávno. Při změně názvu Microsoft přidal pár nových funkcí, mezi ně patří například vylepšené sdílení videí či aktualizované aplikace pro systémy Windows Phone, iOS či Android a také pro herní konzole Xbox. Nově tak umožňuje automatické zálohování fotek z telefonu se systémem Android a také optimalizaci kvality přehrávaného videa z OneDrive podle rychlosti připojení.

 

Onedrive nyní již nabízí v základu krásných 7GB prostoru a to vše zdarma. Komu by to ovšem nestačilo tak rozšíření kapacity je možno i za poplatek. Další možností jak si zvětšit svůj prostor je doporučení OneDrivu přátelům a získat tak až 5 GB k dobru. Za každého z vašich přátel tak dostanete 500 MB. Pokud vlastníte mobilní zařízení s Windows Phone tak automaticky získáváte další 3 GB prostoru.

Změny názvu se ta dočkaly i Office Web Apps a nově budou nazývány Office Online. Kancelářský balík  nyní  bude doplněn o vylepšenou souběžnou práci na dokumentech. Jako příjemný bonus pro uživatele Office Online je přístup ke stovkám šablon pro aplikace Word, PowerPoint či Excel.

Skype se bude muset přejmenovat

Dalším velkým problém je aktuálně prohraný soudní spor u evropského soudu v Lucembursku  o název Skype. Soudci Tribunálu vynesli verdikt, podle kterého existuje nebezpečí záměny mezi obrazovým a slovním označením Skype, jehož logo podle mohlo připomínat oblak, a slovní ochrannou známkou Sky. Dokonce obrazový prvek, které tvoří samotné logo podle Tribunálu nezprostředkovává žádný koncept, s výjimkou případně konceptu oblaku. Mohlo by to tak prý zvýšit pravděpodobnost rozeznání prvku Sky v prvku Skype, protože oblaky se nacházejí na nebi a mohou tak být snadno spojovány s výrazem Sky.

Microsoft se na soud v Lucemburku obrátil proto, aby napadl dřívější verdikt unijního Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM). Ten po námitce vysílací stanice z roku 2005 dospěl k podobnému závěru, totiž že vytváření značky Skype se až moc podobá brandingu Sky, aby Skype mohl dostat ochrannou známku s platností po celé EU. 

Krátce připomeňme, že Skype jako firma vznikla v roce 2003 a nabízí bezplatné hlasové a video hovory přes internet. Ve formě kreditu lze dokonce pomocí aplikace volat i na pevná či mobilní čísla. V roce 2011 byla samotná společnost zakoupena Microsoftem.

Zdroj: novinky.cz 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty