Hlavní navigace

Microsoft kupuje LinkedIn. Bude o 17,7 mld. dolarů dražší než Skype

Ve Spojených státech se opět chystá akvizice, která se nekoná každý den. Microsoft si ze všech sil snaží vybudovat (či udržet) pozici leadera IT trhu, i když v mnoha oblastech mimo OS se mu to nedaří. Časem to určitě může být jiné.
Martin Tábor 17. 6. 2016

Sdílet

Alespoň malý blesk z čistého nebe opět udeřil. Když Microsoft oznámil, že koupí zřejmě nezjnámější komunikační platformu na světě (Skype), psalo a diskutovalo se o tom rozhodně hojně a napříč světem. Celý kontrakt tehdy Microsoft přišel na 8,5 miliardy dolarů a jeho plody můžete vidět z velké části sami. Skype stále existuje jako samostatná aplikace a verze pro mobilní Windows (jako samotný Windows 10 Mobile) ani dotyková varianta pro desktop nejsou hotové. Změní se to snad s letní aktualizací Anniversary Update.

Síť LinkedIn – ilustrační obrázek

Někdo by mohl říci, že vývojáři v Redmondu mají plné ruce práce s udržením kontroly nad současným portfoliem, ale vedení společnosti je možná o poznání více vizionářské. Profesní sociální síť LinkedIn bude také patřit Microsoftu, a to za horentní sumu 26,2 miliardy dolarů. Zatím nejsou plánovany žádné změny ve fungování, ba ani vedení LinkedIn, ale CEO se bude zpovídat Microsoftu. LinkedIn tak pro uživatele zůstane jako samostatná služba. Microsoft tvrdí, že zatím nabízel produkty hlavně pro firemní klientelu a LInkedIn je způsob, jak firmy spojit s veřejností (alias potenciálními zaměstnanci).

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty