Hlavní navigace

Microsoft kupuje lídra 3D technologií

Společnost Canesta oznámila, že přechází pod křídla Microsoftu, čímž prakticky zaniká coby samostatná společnost. Microsoft tak provedl velmi zdařilou akvizici, která by jej mohla posunout kupředu v oblasti ovládání počítače bez pomocí myši.
David Procházka

Sdílet

O této obchodní dohodě nebyly prozatím zveřejněny žádné podrobnosti, ale jistě jde ze strany společnosti Microsoft o strategický krok k získání přístupu k technologiiím a duševnímu vlastnictví čipů. Společnost Canesta je lídrem v oboru 3D technologie snímání pohybů. Jim Spare, dosluhující generální ředitel k tomuto sloučení prohlásil:  "Jde o velmi pozitivní zprávu pro veškerou veřejnost, neboť do deseti let se u produktů společnosti Microsoft setkáte se zcela přirozeným uživatelským rozhraním veškerých aplikací." Společnost Canesta je vynálezcem jednočipové 3D detekční technologie a má velkou skupinu duševního vlastnictví. Na 44 patentů udělených na konkrétní technologii a desítky dalších na technologické soubory. Společnost dosáhla pokroku v mnoha oblastech přirozeného uživatelského rozhraní napříč mnoha platformami.

 

Patří k nim například vynález standardního CMOS 3D snímání pixelů, zásadní inovace ve fyzice polovodičové zařízení, smíšené signály IC čipů, optiky, algoritmy zpracování signálů, počítačového vidění a softwaru. Snímací technologie, kterou Canesta vyrábí, by mohla být nasazena do herní konzole Xbox. Aktuální herní senzor je vyroben společností PrimeSense, konkurenta společnosti Canesta. Možnosti využití přirozeného uživatelského rozhraní jsou obrovské, a to bylo mohlo Microsoftu přinést další úspěchy. Nedávno generální ředitel společnosti Microsoft Steve Ballmer oznámil, že jsme na prahu další velké revoluce v oblasti tzv. přirozeného uživatelského rozhraní. Ballmer uvedl příklad v odstranění myši a spojení se s počítačem v podobně myšlenky.

Zdroj: DT

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty