Hlavní navigace

Microsoft jde do open source

Martin Tábor

Softwarový gigant Microsoft založil novou dceřinnou společnost, jejímž posláním bude lepší komunikace se světem open source a jeho projekty. Nová společnost s názvem Microsoft Open Technologies, Inc. vznikla ke konci minulého týdne.

Sdílet

Ač se to může zdát s podivem, Microsoft se zřejmě rozhodl plnou měrou prozkoumat i vody otevřeného kódu. Jako jeden z důvodů založení MS Open Technologies je údajně snaha o přiblížení Microsoftu a světa svobodného software a zlepšení napojení firmy na různé open source projekty. Jean Paoli, který se z pozice generálního manažera pro interoperabilitu přesunul na pozici prezidenta nové dceřinné společnosti, říká, že nová firma bude sloužit jako prostředník pro dosavadní aktivity Microsoftu na poli otevřených technologií a tím má pomoci celé toto odvětví činnosti Microsoftu zpřehlednit a lépe definovat.

Ilustrační obrázek

Jaké jsou přesné plány pro příští měsíce či roky pochopitelně není zcela známo, avšak kromě toho, že Microsoft ze svobodně dostupných prostředků bude moci jistě efektivněji sám těžit, vede v posledních letech spolupráce s open source např. i k větší podpoře standardů ze strany proprietárního software. Realitou je tak již nějaký čas kooperace mezi Microsoftem a subjekty v podobě OuterCurve, Apache Software Foundation a dalšími standardizačními organizacemi. Nepatrné místo drží Microsoft dokonce i mezi četnými přispěvateli do kódu Linuxu. Co od nově založené dceřinné společnosti s největší pravděpodobností rozhodně očekávat nemůžeme, a to ani v dlouhodobém horizontu, je open source varianta operačního systému Windows. Leč budoucnost je otevřená.

Zdroj: thenextweb.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty